Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toidu- ja veinifestival lõpetab tänavuse Autovabaduse puiestee  

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu toidu- ja veinifestival Foto: Evelin Lumi

3. august 2023 / Selle nädalaga pannakse väärikas punkt tänavusele Autovabaduse puiesteele. Neljapäeval, 3. augustil toimub viimane suurkontsert Tartu 2024 esitleb: Daniel Levi. Südasuvised sündmused Tartu kesklinnas lõpetab Lõuna-Eesti suurim toidu- ja veinifestival, kust leiab lisaks headele maitsetele ka kultuuriküllase programmi.

"Kaheksandat korda toimuv festival on aja jooksul päris palju kasvanud ja haarab ka linnaruumi neid osi, mida tavaliselt toidu-joogi pakkumiseks ei kasutata,” rääkis festivali peakorraldaja Marilin Kroon, „sel aastal leiab festivali ajakavast näiteks õhtusöögi toomkiriku varemetes, mulliala Kaarsillal, meeleoluka toidupeo turuhoones ja veinikoolituse jõelaeval."

Tartu toidu- ja veinifestival avatakse reedel, 4. augustil kell 18. Vabaduse puiesteel toimuval avamisel tutvustatakse tuntud telenäo ja toiduentusiasti Priit Kuuse eestvedamisel uusi Tartu linna veine, esineb austrite avamise maailmameister Anti Lepik, kõigi silme ees valmivad laval hõrgud road tippkokkadelt ning kavas on veel palju muudki. Õhtu jooksul esinevad Liisi Koikson, Silvia Ilves ja Baltinos – Latino Band. 

Laupäeval kell 14 esineb toidualal INGA & Soul Now, kell 18 mängib vinüüle Psühhodisko ja kell 19 kütab lava kuumaks Lexsoul Dancemachine. Veinialal saab kell 21.30 õppida salsat ning kell 22 esineb La Luna. 

Mõlemal päeval on külastajad oodatud Autovabaduse puiesteele ja Kaarsillale. Tänavatoidualal saab nautida nii uudseid kui ka juba tuttavaid maitseid – võimalik on einestada eksklusiivsetes pop-up restoranides või võtta kerge amps tänavatoiduautodest ning mõnuleda piknikualal. Maitseelamuste kõrvale pakutakse festivali veinialal ka rikkaliku veinivalikut eri paikadest üle maailma. Võimalus on osa võtta degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  

Festivali lõpetab pühapäeval, 6. augustil toimuv VIII Tammelinna kodukohvikutepäev. Kokku ootab külalisi 31 eriilmelist kodukohvikut oma soolaste ja magusate hõrgutistega. 

Kogu toidu- ja veinifestivali infoga saab tutvuda www.maitsevtartu.ee

Lisainfo: Marilin Kroon, Tartu toidu- ja veinifestivali peakorraldaja, +372 512 4634 

Viimati muudetud 03.08.2023