Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toidu- ja veinifestivali veiniala konkurss

Tartu toidu- ja veinifestivali veiniala konkurss Foto: Evelin Lumi

21. märts 2023 / Tartu Linnavalitsus kuulutab välja konkursi Tartu toidu- ja veinifestivali (TTVF) veiniala korraldamiseks partneri leidmiseks aastateks 2023–2024.

Tartu toidu- ja veinifestival toimub Tartu kesklinnas, suvel 2023–2024.

TTVF veiniala korraldamise eesmärk on veinikultuuri taseme tõstmine, veinialaste teadmiste laiem tutvustamine ning silmaringi laiendamine, veinide soovitamine ning nõustamine, festivalile olulise lisandväärtuse loomine.

Veiniala ja selle raames korraldatav programm on oluline täiendus samaaegselt ja samas piirkonnas toimuvale toidualale, mis sümbioosis koos moodustavadki Tartu toidu- ja veinifestivali. Seega peavad nimetatud alad teineteist parimal võimalikul moel täiendama.

TTVF veinifestivali programmi lisandväärtus on erinevate tasemete koolitused, degustatsioonid ja veiniõhtusöögid, sobituv meelelahutusprogramm. Traditsiooniliselt hõlmab üritus ka Tartu linna veini konkursi korraldamist.

Veiniala külastajatele pakutakse võimalust degusteerida erinevatest riikidest pärinevaid ja erinevatest marjasortidest valmistatud veine. Eksponendid/kauplejad toovad esile oma portfelli parimaid valikuid ja tutvustavad vähemtuntud veinimajasid.

Partneri veiniala korraldamiseks valib 3-liikmeline komisjon, kes hindab veiniala kontseptsiooni 10-palli süsteemis. Komisjon võtab arvesse kontseptsiooni vastavust ülalkirjeldatud eesmärkidele, mitmekesist programmi ja laialdast veinivalikut (erinevad maaletoojad, tootjad jm).

  • Veinivalik – kuni 6 punkti

Hindame piirkondade mitmekesisust, veinivaliku ainulaadsust, veinimajade otsekaasamist.

  • Programm – kuni 4 punkti

Hindame programmi laiapõhjalisust, sobituvust ürituse üldkontseptsiooniga, koostööd professionaalsete erialaliitudega.

Veiniala korraldamiseks on Tartu Linnavalitsuse poolt korraldatud: telk, vooluühendused, turvateenus, tualetid, valgustus ja üldala programm.

Konkursil osalemiseks palume täpne kontseptsiooni kirjeldus (max 2 A4) ja projekti eelarve esitada 3. aprilliks aadressile [email protected].

Viimati muudetud 17.10.2023