Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toidu- ja veinifestivalil valiti Tartu linna veinid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Linna veini valimisel läbisid veinid pimedegustatsiooni Foto: Katrin Press

5. august 2022 / Täna algas Tartus viies toidu- ja veinifestival, mis pakub külastajatele kogu nädalavahetuse maitseterohket ja kultuuriküllast programmi. Traditsiooniliselt kuulutati festivalil välja ka Tartu linna veinid – nii valge, punane, rosé kui mullivein.

Uued Tartu linna veinid valisid pimedegustatsiooni käigus välja sommeljeedest, veinitundjatest ja tuntud tartlastest koosnev žürii. Valgete veinide kategoorias võidutses SIP õlle- ja veinipood veiniga A&D Monólogo Avesso Vinho Verde BIO 2021. Roosade veinidest valis žürii parimaks Prike AS-i veiniga Allram Rose Blauer Zweigelt Niederösterreich 2021. Punaste veinide seas osutus võitjaks Alter Baltics OÜ veiniga Reguta Altropasso Trevenezie IGP 2019 ning vahuveinide hulgast tõusis esile Balmerk Estonia OÜ veiniga Villa Sandi Prosecco Asolo.

Esimese tuleproovi saavad vastselt valitud veinid juba kell 19, mil algab festivali toidualal telesaate “Joel Ostrati suur õhtusöök” salvestus ning oma erimenüüd valmistavad tartlased Inga ja Toomas Lunge. Juba homme kell 10 saab südalinnas kaasa elada aga kokandussaate “MasterChef Eesti” Tartu eelvoorule.

Festivali toiduala koos tänavatoiduautode ja pop-up restoranidega on tänavu kaheks päevaks üles seatud Autovabaduse puiesteele ning veiniala kesklinna parki. Lisaks ootab pargis sume lounge-ala, kus saab nautida toitu, jooki ja kultuuriprogrammi. Festivali kolmandal päeval ootavad külastajaid 35 Tammelinna kodukohvikut.

Toidu- ja veinifestivali korraldavad Tartu linn, Vein ja Vine, Tiigi Seltsimaja, Tammelinna Selts, Tartu Turg ja MTÜ Eesti Veinikultuuri Areng. Programmi juhib restoranipidaja ja peakokk Joel Ostrat.

Vaata lähemalt: www.maitsevtartu.ee

Lisainfo:

 

Toiduala

Marilin Kroon

512 4634

 

Veiniala

Assar Jõgar

5648 0443

Viimati muudetud 05.08.2022