Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Tartu Toidujagamine pakub koostöös Paranduskeldriga Aparaaditehase tänavatoidu- ja tänavamuusika nädalal päästetud toitu

toit Foto: Sille Alabert

11. juuni / Laupäeval ja pühapäeval, 12-13. juunil kella 12-16ni on võimalus maitsta päästetud toidust valmistatud täistaimseid toitusid "maksa, mis võimalik" põhimõttel.

Paranduskelder on Aparaaditehase keldrikorrusel asuv avatud töökoda, kus korraldatakse parandamisele ja plastiku taaskasutamisele suunatud töötube, koolitusi ning pakutakse tegutsemiskeskkonda taaskasutuspõhistele mikroettevõtetele.

Tänavatoidu- ja tänavamuusika nädalal osalemine on Tartu Toidujagamise (TT) ja Paranduskeldri (PK) teine koostöö. 2020. aasta alguses korraldati keldri ruumides esimene päästetud toidust valmistatud rikkalik täistaimne tasuta õhtusöök. Üritus oli väga populaarne ja tõi kohale üle 50-ne inimese, kes said aimu Tartu Toidujagamise ja Paranduskeldri tegevusest.

"Maksa, mis võimalik" tuleneb inglisekeelsest väljendist pay what you can. TT kasutab seda lähenemist, kuna pakub külastajale võimaluse määrata ise toidule ja vabatahtlike tööle hinna. Saadud tulu läheb toidupäästjate kütusekulu ja toidujagamispunktide hooldamiseks. TT on mittekasumlik liikumine, mis tegutseb tänu vabatahtlikele ja kogukonna toetusele.

Aparaaditehases asub TT kõige uuem toidujagamispunkt, mis hiljuti kolis siseruumidest tänavale. Ettevõte kutsus toitu päästva liikumise osalema nende poolt korraldataval nädalal, mis näitab hästi asutuse huvi toidu raiskamise vähendamise ja üldiselt looduse vastu. Aparaaditehase hoovis on valge kasvuhoone juures avatud pop-up kohvik, mille soov on väärtustada päästetud, kuid täiesti söödavat täisväärtuslikku toitu. Küsimusele, mis on pääsetud toit, saab vastuse kohapeal.

Tartu Toidujagamise ehk Foodsharing Tartu vabatahtlikud ja liikumise aktivistid on loonud kontakte mõnede ettevõtetega, sealhulgas väga hea koostöö Tartu Toidupangaga, kes annetavad neile ebavajaliku toidukauba liikumisele, millest väike vabatahtlike grupp valmistab maitsvad täistaimsed road. Samuti pakuvad oma käsitööd ka toidupäästmisliikumise sõbrad. TT pakkus võimalust valmistada soovijatel päästetud toiduainetest mõne väikese roa. Vajalikke tooteid on võimalik leida tihti TT erinevatest toidujagamispunktidest.
Tartu Toidujagamine ootab alati oma ridadesse uusi vabatahtlikke.

Paranduskeldri tegevustega saab tutvuda nende kohulehel: www.paranda.ee
 
Tartu Toidujagamine
tartutoidujagamine@protonmail.com
Lisainfo: Sille Alabert 5380 0724

Viimati muudetud 11.06.2021