Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toidukogus arutletakse, kuidas vähendada toidu raiskamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Inimesed arutavad Foto: Tiina Pitk

26. veebruar 2024 / 23. märtsil kell 10.00–16.00 oodatakse huvilisi osalema Tartu toidukogu arutelupäeval „Kuidas vähendada toidu raiskamist?“. Toidukogus osaleb 30 erineva kogemuse ja vanusega tartlast, kes valitakse välja eelnevalt registreerunute hulgast, et tagada võimalikult mitmekülgne esindatus.

Arutelupäevale saab registreeruda kuni 3. märtsini siin: www.tartu.ee/toidukogu-registreerimine

Toidukogu liikmed arutlevad koos ekspertidega selle üle, mida ja kuidas erinevad toidu müümise, jagamise, säästmisega tegelevad osapooled saaksid oma tegevuses parandada, et toetada toidu säästmist ja raiskamise vähendamist. Kõne all on toidu säästmine nii kodudes, koolides-lasteaedades kui ka toitlustusasutustes ja kauplustes.  

Toidukogusse kutsutud linlaste ja ekspertide arutelude tulemusena valitakse välja ettepanekud, mis on sisendiks Tartumaa ringmajanduse teekaardile, mille koostamine on samuti alanud ja kus jätkusuutlik toidusüsteem on üheks teemaks.

Tartu toidukogu eesmärk on tõsta tartlaste teadlikkust ja kaasata neid aruteludesse säästvama toidukultuuri arendamise teemal, et Tartust saaks kõige toiduteadlikum ja vähemraiskavam linn ning väheneks nii keskkonna- kui ka majanduslik jalajälg.

Tartu toidukogu viiakse ellu projekti "Phoenix - kodanike hääl rohelise Euroopa eest” ühe pilootprojektina Tartu linna ja E-riigi Akadeemia koostöös.

Rohkem infot: www.tartu.ee/toidukogu

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 26.02.2024