Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

Tartu tunnustab keskkonnasõbralike sündmuste korraldajaid

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Autovabaduse puiestee 2021 Foto: Silver Gutmann

9. november 2021 / Tartu linn tunnustab 2021. aasta kõige keskkonnahoidlikumate sündmuste korraldajaid. Konkursi auhinnafond on 3000 eurot ja osalema oodatakse kõiki Tartu ürituste korraldajaid, kes on lähtunud Tartu 2024 ja Tartu linna koostöös valminud keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendist.

"Tartu üheks suurimaks väärtuseks on roheline ja jätkusuutlik elukeskkond, mida tunnustati tänavu rahvusvahelisel areenil roheliste sihtkohtade (Green Destinations) hõbetasemega. On rõõmustav, et siinne sündmuskorraldus muutub järjest keskkonnasõbralikumaks, mistõttu soovib Tartu linn selle valdkonna silmapaistvamaid teerajajaid tunnustada," selgitas abilinnapea Raimond Tamm, kes kutsub sündmuste korraldajaid oma kogemusi jagama ja taotlusankeeti täitma.

Keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise preemiafond on kokku 3000 eurot, mis võib tugeva konkurentsi korral minna jagamisele mitme sündmuse vahel. Preemia taotlemiseks tuleb sündmuse korraldajatel täita keskkonnasõbralike sündmuste ankeet hiljemalt 25. novembriks.

Selle suve alguses valmis SA Tartu 2024 keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend, mis on praktiline abivahend keskkonnahoidlikumate valikute tegemiseks nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismi korraldajatele. Juhendist lähtuvad kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused ning seda on oodatud kasutama ürituste korraldajad üle Eesti.

Rohkem infot keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendi kohta: https://www.tartu.ee/et/rohejuhend

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 09.11.2021