Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tunnustas 2022. aasta tublimaid noorsootöö tegijaid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu noorsootöö preemiate laureaadid vasakult: Tiina Lilleleht (aasta huvihariduse juhendaja), Elen Hermanson (aasta noorsootöö tegija), Marie Gordeeva (aasta noor tegija), Margit Kink (Tartu Noorsootöö Keskuse direktor), Elina Tall (aasta noortesõbralik tegu), Julia Barsukova (aasta noortesõbralik tegu). Foto: Marleen Kovalik

18. jaanuar 2023 / Tartu linn andis välja neli noorsootöö aunimetust ja esmakordselt said tunnustuse ka aasta huvihariduse tegu ja aasta huvihariduse juhendaja.

Teisipäeval Alexela loomelaval toimunud tunnustussündmusel määrati preemiad kokku kuues kategoorias: 

  • Aasta noorsootöö tegija 2022 – Elen Hermanson 
  • Aasta noor tegija 2022 – Marie Gordeeva 
  • Aasta noortesõbralik tegu 2022 - Tartu Noorsootöö Keskuse noorema sihtgrupi noortekeskuste avamine (7-11-aastastele) 
  • Aasta huvihariduse tegu 2022 - MTÜ Laulustuudio Laulupesa muusikal "Õnnelike inimeste maa" 
  • Aasta huvihariduse juhendaja 2022 - Priit Strandberg  
  • Aasta huvihariduse juhendaja 2022 - Tiina Lilleleht 

Hoolimata sellest, et huvihariduse valdkonnas jagati preemiaid esmakordselt, esitati rohkelt nominatsioone ka huvihariduse juhendaja ning teo kategoorietes. „Konkurss oli aga väga tihe, mis ainult kinnitab meile huvihariduse maastiku mitmekesisust ja kvaliteeti,” ütles Tartu linna huvihariduse ja huvitegevuse valdkonna juht Mari-Ann Saluste. 

Tartu linna noorsootöö aasta aunimetus ja sellega kaasnev preemia on tunnustus Tartus tegutsevatele isikutele ja organisatsioonidele, kes on aasta jooksul silmapaistvalt tegutsenud noorsootöö valdkonnas või saavutanud märkimisväärseid tulemusi Tartu linna kujundamisel noortesõbralikumaks.

Ettepanekuid aunimetuste määramiseks sai esitada igaüks ja laureaadid valis välja Tartu kultuuriosakonna poolt loodud komisjon.  

“Uhke tunne on, et Tartu linnas tegelevad noortega oma ala professionaalid ja inimesed teevad tööd südamega,”  ütles Tartu linna kultuuriosakonna noorsootöövaldkonna juht ja hindamiskomisjoni esinaine Helen Siska.  “Aasta 2022 noorsootöö aunimetustele nomineeriti oma valdkonna tegijad ja igaüks väärib siinkohal esile tõstmist. Aitäh tegijad, et panustate Tartu linna noorsootöösse,” lisas Siska. 

Tartu noorsootöö tunnustussündmuse tänupakki aitas koostööpartnerina täiustada KOOR wood oma puidust prillitoosidega. 

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 18.01.2023