Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikool kutsub tasuta vaimse tervise konverentsile, kus kõneldakse tööheaolust

Tartu Ülikooli pressiteade

10. aprill 2024 / 24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents, mille eesmärk on pakkuda tava- ja tööelu olukordades toimivaid lahendusi, selgitada teemat eri vaatenurkadest ning mõtestada lahti tööheaolu mõiste nii organisatsiooni, juhi kui ka töötaja seisukohalt.

Vaimsele tervisele ja heaolule pööratakse tööelus järjest rohkem tähelepanu, seejuures keskendutakse aina enam probleemide ennetusele. Ka Eesti 2023. aasta inimarengu aruande üks oluline peatükk puudutab just vaimse tervise ja töö seoseid. Inimeste vaimset tervist ja heaolu on tähtis teadlikult hoida ja kaitsta. Kuidas luua töökeskkond, kus inimene oleks oma tööga rahul, saaks oma potentsiaali parimal viisil rakendada ja tunneks end seejuures hästi? Mismoodi oma tööviisi ja -keskkonda teadlikult kujundada? Kelle vastutus on tööheaolu?

Vaimse tervise konverentsi avab TÜ rektor professor Toomas Asser. Seejärel arutleb TÜ nooremteadur ja tööheaolu.ee asutaja Kaire Piirsalu-Kivihall, mida saavad nii juht kui ka töötaja tööheaolu jaoks teha. TÜ lastepsühhiaatria assistent ja SA Viljandi Haigla psühhiaatriakliiniku juhataja Madis Parksepp jagab oma vaadet juhtimisele ja hoolivale töökeskkonnale ning Tulevikupilt OÜ karjäärnõustaja ja koolitaja Anna Gramberg aitab aga teha tööelu inventuuri. Päeva lõpus arutletakse vestlusringis, kuidas tagada tööheaolu ülikoolis.

Konverentsi päevajuht on TÜ sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor ja sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Margit Keller.

Vaata ka konverentsi ajakava.

Konverentsile on oodatud kõik, keda huvitab vaimne tervis ja kes soovivad leida lahendusi tööheaolu parendamiseks. Veebis osalemiseks registreeru Zoomi veebilehel, kohapeal osalemiseks sisekoolituskalendris (see võimalus on vaid Tartu Ülikooli töötajatele).

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli personaliosakond ja osalemine on tasuta.

Viimati muudetud 10.04.2024