Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ülikooli kammerkoori jõulukontsert "Tere, kuusi!"

TÜ kammerkoori pressiteade

TÜ kammerkoor Foto: Uku Peterson

15. detsember 2022 / TÜ kammerkoor andis viimati jõulukontserdi 2018. aastal. Ajad ja olud ei lubanud viimatistel jõuluaegadel koori lavalaudadele astuda. Nüüd on kammerkooril taas rõõm seda teha ja ikka südamest ja ikka hea jõulutundega.

Jõulukontsert leiab aset 17. detsembril kell 17.00 Tartu ülikooli muuseumi Valges saalis Toomel ning kannab nime “Tere, kuusi!”. Dirigeerib Triin Koch.

Tänavune jõulukontsert on saanud nime helilooja Mart Saare 1924. aastal kirjutatud koorilaulust „Tere, kuusi, tere, petäj!“. Sõnad selles laulus pärinevad aga Räpina kihelkonnast Poolakese Joosepilt, kes need salmid Jakob Hurdale 1889. aastal ette luges. Loodusekohaseid laule (nii nagu Hurt neid nimetab) leiame nii „Setukeste laulude“ kui ka „Vana kandle“ köidetest, meie kirjandusmuuseumi rikastest kogudest, rääkimata meie kirjanike tööpõllult – eks ole meie loodus kõnetanud meid rohkemgi kui me arvata oskame. Ja eestlased lausa peavad üheks oma põhiõiguseks loodusega sina-peal olemist ja religioosseid mõõte võtvate kahekõnede pidamist puude ja põlislaantega.

Kammerkoori laulja Indrek Mustimets on kommenteerinud jõulukontserdi ideed ja pealkirja järgnevalt: "Jõulukontsert ei ole küll ülistuslaul iidsele põlispuule kuusele, kuid teistpidi pakub just jõuluajal sellele puule mõtlemine põnevates valikutes seiklemist – kuusk toas, kuusk metsas ja kuidas tal seal läheb? Kas jõulurõõm tuleb tuppa vaid koos kuusega? Või kas me üldse oskame aimatagi, kui palju kuuskesid jõuluajal Eestis tuppa tuuakse? Kas iidne traditsioon jääb meie kodudes kestma või taandub nagu ilutulestik pragmaatiliste loobumiste sahtlisse? Kui satute sellel kontserdil neile mõtteradadele, siis oleme ühes paadis – mõtelda on mõnus ja muusika on selleks parim abiline".

Lisaks jõulu- ja kuuselugudele tulevad jõulukontserdil esitlusele ka Mart Saare, Ester Mägi, Jaakko Mäntyjärvi, Galina Grigorjeva, Erki-Sven Tüüri helilooming. 

Piletid 9€/12€ on saadaval Fientas ning sularahas kohapeal.

Viimati muudetud 15.12.2022