Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli kevadjooksule saab registreeruda kuni 7. aprillini

Tartu Ülikooli pressiteade

TÜ kevadjooks Foto: Andres Tennus, Tartu Ülikool

4. aprill 2024 / Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule. Viie kilomeetri pikkune rada algab Tartu Ülikooli spordihoone kõrvalt ning kulgeb mööda Emajõe äärt Raekoja platsini ja tagasi. Tee peale jääb hulk tartlaste meeliskohti ja vaatamisväärsusi. Distantsi on võimalik läbida endale sobivas tempos kas joostes või kõndides.

Ürituse peakorraldaja Janelle Uibokandi sõnul on kevadjooksu eesmärk edendada tervislikke eluviise, sealhulgas rõhutada vaimse tervise ja liikumise seost ning pakkuda spordinaudingut kõigile liikumist ja loodust armastavatele huvilistele. „Tahame tuua inimesed liikuma ja linna ilu nautima. Meie eesmärk on jätkata kevadjooksu traditsiooni kindlasti ka edaspidi. Kui tänavune jooks on edukas, siis miks mitte korraldada näiteks sügisel veel mõni jooks,“ rääkis Uibokand.

Kevadjooksule oodatakse kõiki spordihuvilisi, seega julgustab peakorraldaja kaasa kutsuma oma pere, sõbrad, kolleegid ja tuttavad. Lisaks üldarvestusele selgitatakse välja kõige kiiremad üliõpilased ja kõige kiirem kõrgkool. Võitjad saavad auhindu, samuti jagatakse loosiauhindu ja pakutakse meelelahutusprogrammi. „Tahame inimestele lisaks spordielamusele ka muud melu pakkuda,“ ütles Uibokand.

Võistlusele saab registreeruda veebilehel https://sport.ut.ee/kevadjooks/, kus on täpsem info võistlusklasside kohta. Registreerumine kestab kuni 7. aprillini.

Kevadjooksu FB link: www.facebook.com/events/1075836610511899

Viimati muudetud 04.04.2024