Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli koorid kutsuvad kontsertlavastusele "Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd"

Tartu Ülikooli Kammerkoori pressiteade

Hetke peaproovilt Foto: Peeter Säälik

15. veebruar 2018 / Pühapäeval, 18. veebruaril kell 19.18 toimub Eesti Rahva Muuseumis kontsertlavastus "Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd".

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontsertlavastust mängitakse vaid üks kord.

Lavastuse algatajad ning korraldajad on kolm Tartu Ülikooli koori - Tartu Ülikooli Kammerkoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ning Tartu Akadeemiline Meeskoor koos oma dirigentide Triin Kochi ja Kuno Kergega.
Lavastus on sümbioos koorimuusikast ning draamavormist. Teksti autor on kirjanik Kaur Riismaa ning lavastaja Jaanus Tepomees, kellega koostöös valmis 2016. aastal ka TÜ kammerkoori juubelietendus “Südamepeitjate planeet”, mis pälvis väga positiivset tagasisidet.

Lavastaja Jaanus Tepomees on lavastuse idee võtnud kokku nii: "See on justkui teekond, mis portreteerib ja iseloomustab lihtsat inimest oma murede ja rõõmudega. Laval ei ole lugu, vaid olustik, kus tegeletakse inimeseks olemise ja eestlaseks olemise küsimustega."

Etenduse muusikajuhid Triin Koch ja Kuno Kerge on kavasse planeerinud ainult Eesti heliloojate koorimuusikat. Teiste seas tuleb esitusele näiteks Veljo Tormise, Ester Mägi, Pärt Uusbergi ja Kadri Voorandi looming. Laval on Tartu Ülikooli Kammerkoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu Akadeemiline Meeskoor ning näitlejad Andres Mähar ja Piret Simson.

Et EV100 tähistamine ei jääks ainult Tartusse, toimub etendusele eelneval päeval, 17. veebruaril TÜ kooride kontsertreis. Selle käigus annab Tartu Akadeemiline Meeskoor kontserdid Viljandis ja Antslas, ning TÜ Kammerkoor ja TÜ Akadeemiline Naiskoor Põltsamaal ning Pärnus. Lisaks kontserdipaikadele külastavad koorid samal päeval ka eakate hooldekodu, kus annavad samuti kontserdi.

Täpsem info lavastuse ning kontsertide kohta: https://www.ev100.ee/et/lavastus-ja-kontserdid-me-hommikud-me-paevad-oh…
Üritus Facebookis: www.facebook.com/events/140787406612904/

Projekti toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Eesti Rahva Muuseum, Moodne Valgustus AS (www.valgustus.ee)

 

 

Viimati muudetud 15.02.2018