Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhääling "Rukkirääk" alustas teist hooaega

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

1. veebruar 2023 / "Rukkirääk" on taskuhääling, mille 20-minutilist loodustemaatilist saadet võib oodata iga kuu viimasel teisipäeval. Teise hooaja esimeses saates võetakse luubi alla teaduse populariseerimine.

Taskuhäälingu "Rukkirääk" saadetes arutlevad külalised loodusest, töökogemustest, seikadest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Nimi on inspireeritud omapärasest linnust – rukkiräägust, kes oma krääkimisega on üks tuntuima häälega linde. Arvatakse, et meie igapäevane sõna "rääkima" (ehk kõnelema) arenes sõnast, mis algselt tähendas räägu rääkimist või muid teravaid hääli.

"Rukkirääk" alustas 2022. aasta veebruaris. Eelmise aasta lõpuga salvestati sisukaid saateid kokku 241 minutit, mis võrdub neljatunnise matkaga metsas. Episoodide kuulati kokku 658 minutit, mis on samaväärne pea 11-tunnise autosõiduga Tartust Varssavisse.

Kõige populaarsemaks saateks osutus esimene episood "Ma tegelen putukate ümbertõstmisega ühest kastist teise", kus saatekülaliseks oli zooloog Mati Martin. Spotify voogedastusplatvormil on "Rukkirääk" 20 jälgijale top 1 taskuhääling.

Teise hooaja esimeses saates tuleb juttu teaduse populariseerimisest ja selle vajalikkusest. Saatekülalistega Eesti Teadusagentuuri Teame+ koordinaatori Mare Vahtre ja Tartu Ülikooli Teaduskooli direktori Ana Valdmanniga arutletakse, kellel on õigus teadust populariseerida ning millised on need viisid, et tavainimeseni jõuda. Iga saate lõpus on tavaks esitada viktoriiniküsimus, millele saab vastuse järgmise saate alguses.

Taskuhäälingut saab kuulata platvormidel Anchor.FM, Spotify, Apple Podcasts ja Google Podcasts.

Lisateave:

Tartu Ülikooli loodusmuuseum 
tel 737 6076  
[email protected] 
www.natmuseum.ut.ee 

Tartu Ülikooli botaanikaaed
tel 737 6180
[email protected] 
www.natmuseum.ut.ee

Viimati muudetud 01.02.2023