Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Üliõpilasteater kutsub kultuuritöötajaid teatrisse

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

Tartu Üliõpilasteater kutsub kultuuritöötajaid teatrisse

9. veebruar 2023 / Möödunud laupäeval toimus viimane avalik Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) lavastuse "Lõputu rahu" etendus. TÜT annab aga 12. ja 19. veebruaril kaks tasuta etendust Tartu kultuuritöötajatele.

2022. aastal püüdis tähelepanu Tartu kultuuritöötajate pöördumine avalikkuse poole. Kehvad töötingimused ja madal palk olid jätnud kitsikusse inimesed, kelleta kultuurielu Tartus võimalik ei oleks. TÜT otsustas näidata solidaarsust Tartu kultuuritöötajatele ja korraldab neile mõeldes kaks tasuta "Lõputu rahu" etendust. Publikul on võimalus soovi korral toetada fondi, mille vahendid annetab TÜT Ukrainale.

"Lõputu rahu" on TÜT-i seni viimane uuslavastus ja Vanalinna Hariduskolleegiumi ning TÜT-i kasvandiku Joonas Vatteri debüütlavastus. Jälgides kolme koera, kes osalevad terrorismivastase võitluse üksuse sisseastumiskatsetel, küsib lavastus, mis on rahu hind ning kelle kohustus on seda maksta. Kuigi lavastus puudutab otseselt terrorismi teemat, asetub lavastuse rõhuasetus tänasel päeval laiemalt vägivalla ja kitsamalt sõja konteksti.

Tartu kultuuritöötajatele mõeldud etendused toimuvad 12. ja 19. veebruaril kell 19.30 Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).

Lisainfo:

Kelly Kittus, Tartu Üliõpilasteatri tegevjuht
Tel. nr: 5303 8295
E-mail: [email protected]

Viimati muudetud 09.02.2023