Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Üliõpilasteater toob lavale koerad

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

Tartu Üliõpilasteater toob lavale koerad

30. november 2022 / 2. detsembril esietendub Tartu Üliõpilasteatris kaasaegse hispaania näitekirjaniku Juan Mayorga "Lõputu rahu". Lavastajana debüteerib Joonas Vatter. Loo keskmes on kolm koera, kes kandideerivad terrorismivastasesse üksusesse.

John-John, Odin ja Immanuel on viimased kolm finalisti, pääsemaks terrorismiga võitleva üksuse K7 liikmeks. Vaid üks osutub valituks ja ees ootavad nende viimased otsustavad ülesanded. Koertest kõnelev lugu tõstatab küsimuse, kas vabaduse ja rahu nimel võib teisi tappa ning missugust hinda maksame selle võitlusega oma südametes. Patsifistlikud ideaalid rahumeelsest inimkonnast põrkuvad lavastuses kokku meie sõjajalal seisva maailmaga, kus püütakse õigustada teiselt inimeselt elu võtmist.

Lavastaja Joonas Vatteri sõnutsi on tegu allegoorilise draama või koguni tragöödiaga, mis uurib, kuidas peaksime käituma, kui meid rünnatakse. "Selge piiri tõmbamine hea ja kurja vahel on libe jää, sest kui ma pean ennast heaks ja oma eesmärke üllasteks, ei pruugi sageli märgatagi, kui nende eesmärkide saavutamiseks hakkan kasutama mitteüllaid vahendeid," ütleb Vatter. "Tuleb endale meelde tuletada, et eesmärk ei tohi kunagi pühitseda abinõu. Isegi, kui nii juhtub, peaksime seda vältima."

Juan Mayorga näidendi juures köidab lavastajat ka näitlejaile osaks saanud väljakutse koera mängida ning asjaolu, et Mayorga näol on tegu eesti teatripublikule uue autoriga: "Kummalisel kombel pole ühtki tema teksti senini veel Eestis mängitud, ehkki "Lõputu rahu" tõlgiti eesti keelde juba 10 aasta eest. Huvitavaks teeb selle näidendi küsimus, kuidas koera mängida - neljakäpukil haukudes kaotaks lugu tõsiseltvõetavuse, aga päris inimese moodi tegutseda oleks ka igav. Seda inimese ja koera piiriala ongi olnud proovides põnev otsida."

Tartu Üliõpilasteatri lavastus "Lõputu rahu" esietendub 2. detsembril kell 19:00 Tartu Üliõpilasmajas ning seda mängitakse veel 9., 10., 16. ja 17. detsembril.

Osades: Getter Dolgošev, Anel Neumann, Henrik Lainvoo, Peeter Piiri, Toomas Krips

Tõlkija: Laura Talvet
Lavastaja, muusikaline kujundaja: Joonas Vatter
Kunstnik: Heili Helene Rungi
Valguskunstnik: Enor Niinemägi
Kunstniku assistent: Aleksander Georg
Helitehnik: Jörgen Sinka
Produtsent: Kelly Kittus

Etendus on ühes vaatuses ning kestab 1 tund ja 45 minutit.
NB! Etenduses kõlavad püssipaugud ja vali muusika.

Piletid on saadaval Fienta piletimüügikeskkonnas, lisainfo Tartu Üliõpilasteatri kodu- ja Facebooki lehelt. 

Tartu Üliõpilasteater on 1999. aastal loodud väiketeater, mis koondab erinevate erialade tudengeid ning mida iseloomustab uute või senitundmata autorite publikuni toomine, alternatiivsus ja omapärase teatrikeele otsing. Lavastajana debüteeriv Joonas Vatter on üliõpilasteatris 2018. aastast. Varasemat teatrialast haridust on ta saanud Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassis ja NUKU noortestuudios. Lavastamist on ta õppinud ka Merle Karusoo käe all.

Lugupidamisega
Kelly Kittus
Tartu Üliõpilasteater
Tegevjuht
53038295

Viimati muudetud 30.11.2022