Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Uues Teatris esietendub märul läänenabal "Kauboid ja vampiirid"

Tartu Uus Teatri pressiteade

Tartu Uues Teatris esietendub märul läänenabal "Kauboid ja vampiirid" Foto: Gabriela Urm

21. november 2022 / Tartu Uues Teatris esietendub sel laupäeval, 26. novembril näitleja Martin Korgi debüütlavastus "Kauboid ja vampiirid".

Lavastuse tegevus toimub maailma viimases metsikus punktis – läänenabal. Tegu on looga oma lõputu elu päevi maha joovast vampiirist ja tema maailmalõpu-kõrtsi sattunud neljast kauboist, kes püüavad leida midagi ammendamatut, või vähemalt midagi, mida poleks veel lõpuni ammendatud. Lavastuses mängivad lisaks Martin Korgile endale kevadel lavakunstikooli lõpetanud noored näitlejad Hardi Möller, Mark Erik Savi (Theatrum) ja Erik Richard Salumäe (Theatrum). Lavastuse kunstnik on Illimar Vihmar ja valguskunstnik Kärt Karro. 

Lavastaja Martin Kork defineerib lavastust ise nii: "Vormilt võib tegu olla justkui lõbusa märuliga, aga sisult on "Kauboid ja vampiirid" tegelikult luuletus. Iga element on sõna; iga seos elementide vahel riim; juhuslikku on vähe; tähendus võib peituda iga nurga taga. Kõigest kõigeni saab tõmmata joone, mis võib osutada vastuseni Küsimusele."
Märulilavastust "Kauboid ja vampiirid" mängitakse Tartu Uues Teatris 26/29/30 novembril ja 2. detsembril. 

Lavastuse koduleht.

Lisainfo: 
 
Marie Kliiman
kumulooja 
[email protected]
+372 53405216

Viimati muudetud 21.11.2022