Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Uus Teater avalikustas Hungerburg2024 programmi

Tartu Uus Teatri pressiteade

Tartu Uus Teater avalikustas Hungerburg2024 programmi

12. oktoober 2023 / August 2024. Kultuuripealinna programm ülikoolilinnas on täies hoos, kuid Tartu Uus Teater kutsub oma publikut ääremaale põgenema – viiel päeval augustis toimub Narva-Jõesuus kobarlavastus Hungerburg 2024. Misasi see kobarlavastus on?

Kobarlavastus on nagu kunstide spaa, kus hoolitsuste asemel saab endale kokku panna paketi uuslavastustest, näitustest, kontsertidest, filmidest ja aktsioonidest. Või siis loobuda programmist ja olla lihtsalt vahealal, süüa, juua ja saada osa ümberringi toimuvast. Põrnitseda päikest ja kõndida Eesti pikimal liivarannal.

Kõigil viiel päeval on programm täpselt sama. Aga kuna toimub palju, siis kõige kogemiseks on tarvis mitut päeva. Võib öelda, et programm on isegi üsna võrdväärne mõne väiketeatri repertuaariga. Igapäevasest programmist leiab nii harjumuspärast palju-publikut-vaatab-lavale teatrit, kui ka erilisemat vähestele, mõnele või lausa ühele vaatajale suunatud kogemuslikku, harivat, mõtlikku, eskapistlikku teistmoodi-teatrit. Kavas on teatraalseid, intiimseid, hullutavaid kontserte. Erineva perspektiiviga dokfilme Narva-Jõesuust ja selle elanikest ning erineva formaadiga kinoelamusi. Arvukaid näituseid ja installatsioone, mis sündinud puhkekodust nii sisulist kui ainelist materjali ammutades. Ainsana varieerub iga päev afterspaa programm, kus ühel õhtul on võimalik sattuda nt kolmeprogrammilisele silent diskole, teisel aga rannakinno filmiõhtule. Kõikide sündmuste vahel on võimalik laadida end Hungerburg2024 vahealal, kus töötavad kohvikud ja baarid.

Aga nimed? Andke nimesid! Hungerburg2024 suursündmused tähenduses, et neid näevad kõige suurem hulk inimesi, on Renate Keerdi lavastus “Kahheldraal” (etendus toimub Mereranna vanas basseinis), Joel Väli lavastus “backtothebeach” (etendus toimub rannas), Andreas Aadeli lavastus “club paradise” (etendus toimub Mereranna endises discoklubis) ja Ivar Põllu lavastus “Mälestus-märgid” (etendus toimub Narva jõel). Ühele vaatajale on Ivar ja Kristiina Põllu kontseptsiooni järgi loodud tunniajased kohtumised “1:1” (toimuvad Mereranna endistes numbritubades), kus ühes toas kohtub üks teatrivaataja ühe etendajaga, kes ühtlasi ka oma toa autor.

Kinoprogrammis leiab nii Maria Reinupi kui Janek Murdi Narva-Jõesuu ainelised dokfilmid kui Madis Ligema muusikalise kompositsiooni Eesti kinokunsti arhiivist. Muusikalises programmis annab igapäevaselt tooni nt Hungerburgi orkester Ouu teatraalse kontserdiga põlenud tantsusaalis või Liis Ring intiimse kontserdiga õitsvas sööklas. Hungerburg2024 aladel leiab veel erinevaid installatsioone ja näituseid – nii sööklast, metsast kui numbritubadest. Autoriteks Lauri Lest, Liis Ring, Kööp, Ivar ja Kristiina Põllu. Muide, ostes ükskõik, millise sündmuse pileti on näituste külastamine tasuta.

Kui aga ükski sündmus Hungerburg2024 ei kõneta, on võimalik ka vaheala pilet — see on kohvikud, baarid, lounge ja näitused — eraldi osta. Kui sanatooriumis ja rannas tiirlemine end ammendab, siis saab iga hetk minna tuuritama linnaruumi. Seal toimuvad QRtuurid aitavad näha Narva-Jõesuud sellisena nagu ta on ja on olnud või siis nagu ta pole kunagi varem olnud ega saa olema ka tulevikus. Mixtape heliribad on aga lihtsalt kaaslased hommikustele või õhtustele ringidele. Hungerburg2024 lõpeb Lexsoul Dancemachine kontserdiga.

Hungerburg2024 toimub Narva-Jõesuus endises Mereranna puhkekodu sanatooriumis 14.–18. augustil 2024. Kogu programm on leitav Uue Teatri kodulehelt.

Viimati muudetud 12.10.2023