Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Uus Teater toob 15. sünnipäeva puhul välja "Praktilise Eesti Ajaloo" telesalvestuse ja söömaajaga teleteatri

Tartu Uus Teatri pressiteade

Näitleja Tambet Seling Lembitu pea rollis. Foto: Gabriela Urm

4. jaanuar 2023 / Tartu Uue Teatri lavastust "Praktiline Eesti Ajalugu" saab alanud aastal näha söömaajaga teleteatri vormis, vabariigi aastapäeval jõuab lavastus koduseks vaatamiseks ka Elisa Stage'i platvormile.

"Praktiline Eesti Ajalugu" on kahevaatuseline muusikaline teraapia, praktiline sissevaade  eestlaseks söömisesse, eestlaseks rääkimisse ja eestlaseks laulmisesse – läbi kulinaaria, kaljujooniste ja Kukerpillide laulude. Mängisime seda menukat lavastust aastatel 2017 kuni 2022 täissaalidele. Saalid olid täis mitte ainult publikut, vaid ka toidulõhnu. 

Nüüd, kus lavastusest on saanud ajalugu, toome teatri 15. sünnipäeva puhul vaid loetud õhtuteks välja eriprojekti – "Praktiline Eesti Pidulaud". See on nagu toidukino, ainult et ekraanil on lavastuse ülesvõte. See on nagu teleteatriõhtu, aga peale suurel ekraanil näidatava etenduse on kaetud ka laud hea ja paremaga. Kõik pakutavad toidud on seotud lavastusega, kureeritud toidukunstnik Ann Ideoni ja serveeritud ukuleleorkestri poolt. "Praktilise Eesti Pidulaua" seansid toimuvad Tartu Uue Teatri väikeses saalis 28. jaanuaril, 5. ja 12. veebruaril. 

Lisaks toiduga eriseanssidele linastub "Praktiline Eesti Ajalugu" kolmel õhtul Elisa Stage veebiplatvormil. Lavastus jõuab eetrisse Eesti Vabariigi aastapäeval ja kahel järgneval päeval (24., 25., ja 26. veebruar).

Lavastus esietendus Tartu Uues Teatris 23. veebruaril 2017. Lavastaja on Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu ja valguskunstnik Rene Liivamägi. Telesalvestuses mängivad toidukunstnik Ann Ideon, Maarja Jakobson, Maarja Mitt-Pichen, Robert Annus (Vanemuine), Tambet Seling (Endla), Rando Kruus ja Oliver Vare bändist Odd Hugo, Epp Peedumäe ning ukuleleorkester. 

Rohkem infot: www.uusteater.ee/lavastused/pidulaud

Viimati muudetud 04.01.2023