Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Vaksali jalakäijate sild ja -tunnelid tunnistati aasta parimaks ehitusprojektiks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Vaksali tunnel Foto: Tõnu Tunnel

1. detsember 2022 / Tallinnas toimunud ehitussektori aastakonverentsi “Ehitus 2023+” auhinnagalal kuulutati eile välja aasta parimad. Konkursi "Aasta Ehitusprojekt 2022" võitja tiitli pälvisid hoonete kategoorias Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA ning rajatiste kategoorias Tartu Vaksali jalakäijate sild ja -tunnelid „SINDLINAHK“.

Parim rajatise ehitusprojekt -  Vaksali jalakäijate sild ja -tunnelid „SINDLINAHK“ (arhitektuur: arhitektuuripraksis PART, peaprojekteerija: Stricto Projekt OÜ ja Tinter-Projekt OÜ, tellija: Tartu Linnavalitsus, ehitaja: Trev-2 AS). Žürii hinnangul muutis sellise rajatise projekteerimine ja ehitamine linna ühte liiklustihedamasse piirkonda liikluse ohutumaks ning tegi liiklussõlme, mis varem autodeta liiklejaid eemale tõukas, kutsuvaks ja nauditavaks. Kogu projekteerimismeeskond ja protsessi osapooled otsisid selle ainulaadse taristu puhul innovaatilisi lahendusi.

Parim hoone ehitusprojekt - Tallinna Muusika ja Balletikool MUBA (peaprojekteerija: Kolm Pluss Üks OÜ, arhitektuur: Atelier Thomas Pucher ja 3 + 1 Arhitektid, tellija: Riigi Kinnisvara AS, ehitaja: Merko Ehitus Eesti AS). Žürii hinnangul oli MUBA tavapärase koolimajaga võrreldes arhitektidele ja inseneridele kordades suurem väljakutse. Kuna hoone pidi sobima erinevate kunstiliikide õpetamiseks, siis tuli selle projekteerimisel arvestada paljude erinevate funktsionaalsuste ja nõuetega.

Aasta ehitusprojekti konkursil hinnatakse projekteerimisprotsessi ning selgitatakse välja parim projekteerimismeeskond. Žürii hindab ehitusprojekti kvaliteeti, insenertehniliste lahenduste ambitsioonikust, ehitise toimivust aga küsib ka ehitaja ja tellija hinnangut. Konkurssi korraldab Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit (EKEL).

Rohkem infot  https://www.ehitusuudised.ee/uudised/2022/12/01/voitjate-galerii-muba-d…
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7004032769668362240

 

Viimati muudetud 15.02.2023