Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°
12°

Tartu välijõusaalide võimalusi saab näha uudsest liitreaalsuskogemust pakkuvast mobiiliäpist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

välijõusaali äpp Foto: Lilian Lukka

15. detsember 2020 / Tartu linn on välja töötanud uudse mobiilirakenduse, mis tutvustab treenimisvõimalusi linna välijõusaalides.

Tegemist on Eestis alles teise originaalse liitreaalsuslahendusega äpiga ning sellisel viisil ei ole siin varem spordiplatse tutvustatud.

Projekti Healthy Boost raames koos Soome ettevõttega FlyAR OY valminud mobiilirakendusest näeb Tartus asuvate välijõusaalide asukohti ja treenimisvahendeid ning saab ka videovihjeid selle kohta, kuidas treenida enamlevinud vahenditega.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on liikumisaktiivsuse säilitamine koroonakriisi ajal vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks ülimalt oluline. „Kuna sellest nädalast on siseruumides treenimiseks piiratud võimalused, siis kutsume tartlasi turvaliselt õue liikuma ja sportima. Uues rakenduses kuvatavad treeningvideod ei ole mõeldud ainult kogenud sportlastele – liikumisrõõmuks tarvilikke nippe leivad igas füüsilises vormis ja eas inimesed. Kindlasti pakub paljudele tartlastele avastamisrõõmu ka Tartu treeningplatside rohkus ja erinäolisus,“ sõnas Lees.

"Projekti jätkutegevustena tegeleme ka välijõusaalide ligipääsetavuse kaardistamisega ning välijõusaalide juurde põhjalikumate infotahvlite loomisega algajatele spordiharrastajatele ja erivajadustega inimestele. Uued infotahvlid valmivad koostöös Tartu Ülikooli Liikumislabori ja Tartu Ülikooli Kliinikumi füsioterapeutidega ning testgruppi kaasatakse ka sihtrühma kuuluvaid huvilisi,“ lisas abilinnapea.

Kõigil huvilistel on võimalus täita küsimustik ning jätta küsimustiku lõppu ka oma kontaktid edasiseks koostööks. Küsimustik asub: https://forms.gle/vreiLVPQDjfLQwjYA

Uus mobiilirakendus on välja töötatud koostööprojekti Healthy Boost raames, mille üks osa oli kasutada virtuaalreaalsus- ja liitreaalsuslahendusi terviseedenduses. Rakendus kasutab augmented reality ehk liitreaalsuse lahendust, mis teeb kasutajakogemuse uudseks.

Rakenduse kasutamiseks tuleb mobiili alla laadida Zappar äpp ning suunata telefoni kaamera rakendust aktiveeriva triipkoodiga kleebisele või flaierile (vt pressiteate lõppu) ning telefoniekraanile avaneb modelleeritud interaktiivne vaade Tartu linnast. Seejärel on jäänud vaid uudistada rakenduse sisu. Rakendust aktiveerivad triipkoodiga kleebised tekivad linnaruumi avalikesse kohtadesse ajapikku, esialgu enimkasutatavatesse bussipeatustesse. Ligipääs aktiveerivale kleebisele ja flaierile on püsivalt olemas ka Tartu linna koduleheküljel: https://www.tartu.ee/valijousaalide-rakendus

Zappar äpi saab alla laadida Google Play Store`st  või App Store`st. Uute Huawei nutitelefonide puhul tuleb laadida veebist Zappar fail laiendiga .apk, ning see installida.

Äppi tutvustav video FlyAR OYlt: https://flyar.fi/portfolio/tartu-healthy-boost/

Projekti Healthy Boost rahastab Interreg Baltic Sea Region.

Lisainfo: abilinnapea Mihkel Lees, tel 7361 210, 5564 1996; tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 7361 321 5358 6559.

Kleebis

Flaier

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 22.03.2021