Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Variku Kool korraldab tänavu taas õpilaste seas varivalimisi

Tartu Variku Kooli pressiteade

Varivalimised Variku Koolis

5. märts 2019 / Taaskord toimuvad Tartu Variku Koolis varivalimised, mille eesmärk on eelkõige lõpuklasside õpilaste ideede, arvamuste ja ettepanekute vahendamine nii oma kooli kui ka laiemalt hariduse valdkonnas.

Riigikogu valimised on läbi saanud ning valimiste stardijoonele on asunud Tartu Variku Kooli kolm parimat erakonda, et tuua välja oma parimad lubadused. Valimiskampaaniad on juba täies hoos.

Üheksandates klassides moodustatakse kolm erakonda, kelle ülesandeks on kokku panna erakonna tähtsamad vaated ehk lühiprogramm. Samuti tuleb erakondadel läbi viia korralik valimiskampaania, mis hõlmavad ka aktiivset reklaami plakatite, videote ja valijatega kohtumiste näol. Koos valitakse erakonna esindaja ehk peaministrikandidaat, pressiesindaja ning valmistutakse ka pressikonverentsiks.

Peaministrikandidaat paneb kokku varikabineti ehk jagab tulevased ministriportfellid. Ministrite pädevuse üle otsustavad juba valijad.7.-8. klassi õpilased ning kooli vilistlased osalevad pressikonverentsil ajakirjanike rollis.

Varivalimiste lõppfaas, pressikonverents, toimub 7. märtsil Tartu Kutsehariduskeskuse konverentsisaalis kell 10.00. Valida saavad 7.-9. klassid ning kõik õpetajad pärast pressikonverentsi lõppu (Ploomi tänava koolimajas).

Lisainfo:
Eele Kants
Tartu Variku Kooli huvijuht 
huvijuht@variku.tartu.ee
Tel +372 51 47 484
www.variku.tartu.ee

Viimati muudetud 30.08.2019