Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Tartu villadest veidi tagasihoidlikumalt

raamat "Tartu villad"

2. detsember / Raamatu "Tartu villad" autoritega kohtumine toimub teisipäeval, 10. detsembril, kell 17 Rahvaraamatu poes Tasku kaubanduskeskuses.

Võttes sõnaks ja julgustükiks tunamulluse "Tartu Mustrid" (ustest-akendest) ja mulluse "Tartu tagahoovid" raamatu järel otsustasid kunstiajaloolane Enriko Talvistu ja fotograaf Ove Maidla võtta ka sel aastal mõtte kokku ning üllitada raamatu pealkirjaga "Tartu villad". Ennekõike on see lisaks kergemale ja lõbustavale lugemisele ka selline teelaua pildiraamat, mis peaks linnakodanikku kutsuma jalutama ning heitma pilku eramutele, millede suhtes seni ehk vaid ülevaatlikult mittemidagihindav pilk suunatakse.

Tahtsime ennekõike suunata tähelepanu nendele enam kui seitsmele tuhandele majaehitajale, kes läbi viimase sajandi on leidnud eneses energiat ja võimalusi omale eluaseme rajamiseks. Tänaseni püsiv suhtumine, et nad said selle krundi ja muud ehitusmaterjalid kusagilt justkui taevast, ei vasta tegelikkusele. Tuleks leida motiiv avaldamaks neile tänu, et Tartu linn on kujunenud selliseks roheliseks aedlinnaks nagu see täna on.

Raamat peaks juba olema hästivarustatud kauplustes kättesaadav ning autoritega kohtumine toimub teisipäeval, 10. detsembril, kell 17 Rahvaraamatu poes Tasku kaubanduskeskuses, kus võib autoritelt küsida ka seda, miks selline raamat või miks mind selles mainitud pole. Igatahes tänud toetuse eest Tartu linnavalitsusele, aga see polnud ettemaksuks järgmise aasta, seni teadmata raamatu eest, seega seniks "Tartu villad".

Olge head, võtke või jätke,

Enriko Talvistu ja Ove Maidla

Viimati muudetud 02.12.2019