Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartumaa ettevõtjad said Green Key tunnustuse

SA Tartumaa Turism

Fotol hotelli Lydia meeskond Foto: Kristi Reinfeldt

4. jaanuar 2023 / Detsembris sai kaks Tartumaa ettevõtet - hotell Lydia ja Juulamõisa kohapärimuskohvik - rahvusvahelise keskkonnahoidlikke turismiettevõtteid tähistava Green Key märgise.

Hotell Lydia on hetkel Tartus ainuke Green Key märgisega hinnatud hotell. Lydia on 4 superior tärni nõuetele vastav hotell Tartu kesklinnas Toomemäe jalamil, mille 70le toale lisanduvad erinevad sauna- ja lõõgastusvõimalused. Lisaks on kuulsust ja kiitust teeninud hotelli majas tegutsev tipptasemel restoran Hõlm.

“Kuigi mitmed Tartu ettevõtted on pühendunud keskkonnamõjude vähendamisele ning juurutavad enda tegemistes kestlikku mõtteviisi, on hea tõdeda, et esimene Green Key ökomärgis on nüüd ka Tartu ettevõttel,” sõnas Tartu linna turundusjuht Marleen Otsus.

Tartumaal Juula külas asuv Juulamõisa kohapärimuskohvik on pereettevõte, mille eesmärgiks on pakkuda inimestele õdusat olemist ja tervislikku toitu. Juulamõisast leiab rändaja maitsva kõhutäie ja toreda emotsiooni, aga lisaks pakutakse seal ka teavet piirkonna kohta, võimalust tutvuda rahvakultuuri, pärimuse ja legendidega. Kohvikust leiab ka valiku kohalikest meenetest, sh piirkonna eripära tutvustavaid, tervist toetavaid ja puhtast loodusest pärit tooteid.

“On väga hea meel, et üha rohkem Tartumaa ettevõtjaid tegutseb ja mõtleb keskkonnasäästlikult ning propageerib ja väärtustab kohalikku kultuuripärandit. Juulamõisa pererahvas on ammu oma ehedusega meile silma jäänud ning on igati selle märgise vääriline,” ütles SA Tartumaa Turism juhataja Annika Ojasaar. “Püüame omalt poolt aidata kaasa selle mõtteviisi juurutamisele laiemalt ning kindlasti on oodata Green Key märgiste peatset lisandumist Tartumaale.”

Green Key sai alguse 1994. aastal Taanist ning tänaseks on see juhtiv standard, millega tunnustatakse turismiettevõtte keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist. Märgisega on liitunud ligi 60 riiki üle maailma. Eestis hakati märgist välja andma 2001. aastal.

Green Key märgis annab külastajale teadmise, et ettevõte on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele, hoolib klientidest ja keskkonnast ning tegutseb sooviga kindlustada puhtam tulevik. Green Key märgis teeb vastutustundlikumate tarbimisvalikute tegemise lihtsamaks.

Green Key märgist saavad taotleda majutusettevõtted, laagriplatsid ja kämpingud, atraktsioonid (nt muuseumid, külastuskeskused, teemapargid), konverentsikeskused ja toitlustusasutused. Green Key taotlemisele aitab kaasa põhjalik koolitussari, mida viiakse läbi igal aastal.

Green Key märgisega seotud tegevusi koordineerib Eestis EASi ja KredExi ühendasutus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskusega. Programmi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist Turismitoodete arenduse juhtimise programmist.

Lisainfo: SA Tartumaa Turism, Maret Kuresoo, 5326 9353, [email protected]

 

Viimati muudetud 04.01.2023