Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartumaa ringmajanduse teekaardi esimene versioon jõuab rahva ette

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Peipsiääre Foto: Jüri Talts

23. mai 2024 / Tartumaa Omavalitsuste Liit ja Tartu Linnavalitsus koostöös Civitta ja DD Sihtasutusega kutsuvad kõiki Tartumaa ringmajanduse huvilisi 30. mail kell 14–17 Tartu Loodusmajas (Lille 10) toimuvale arutelule, kus tutvustatakse Tartumaa ringmajanduse teekaardi esimest versiooni ning arutletakse, kuidas seatud plaane täiendada ja ellu viia.

Arutelul antakse ülevaade ringmajanduse teekaardi esimesest versioonist ja räägitakse, milliseid valdkondi teekaart puudutab, millised sihid seatakse ja milliseid tegevusi planeeritakse. Kuulda saab inspireerivaid näiteid, kuidas juba praegu erinevad tegijad Tartumaal muutusi loovad ja arutatakse ühiselt, mida saab iga inimene teha, et omalt poolt panustada ringmajandusele üleminekusse.
 
Tartumaa ringmajanduse teekaardi loomine on Tartu Linnavalitsuse ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu ühine projekt, mis koostöös kaheksa Tartumaa omavalitsuse ja paljude huvigruppidega valmib 2024. aasta sügiseks. Teekaardi peamine eesmärk on jäätmetekke vähendamine ja taaskasutuse suurendamine.

Tartumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuhi Sven Tobrelutsu sõnul on teekaart valminud paljusid huvigruppe kaasates, et iga hea mõte kirja saaks. „Tartumaa omavalitsused on võtnud sihiks olla ringmajanduse valdkonnas suunanäitaja kogu Lõuna-Eestis. Ringmajanduse teekaardi koostamisel vaatame üheskoos tulevikku: uued ärimudelid hakkavad lähtuma kohapealsetest materjalivoogudest ja tegevustest, mis kaasnevad jätkusuutlike majandusmudelitega.“
 
Ringmajanduse teekaart on suunatud nii avalikule sektorile, ettevõtjatele, haridusasutustele kui ka laiemalt kõigile ühiskonnagruppidele. Teekaardi võtmevaldkonnad on ühisloome ja kogukonnad, taastuvenergia ja energiakasutus, jätkusuutlik toidusüsteem, põllumajandus ja maakasutus, tööstus ja teenindus, jäätmemajandus ja taaskasutus.
 
30. mail toimuval arutelul saavad kõik huvilised tutvuda Tartumaa tulevikuvisioonide ja plaanidega ringmajanduse eestvedajaks pürgimisel ning leida oma viise, kuidas neisse panustada.
 
Arutelu toimub DD Sihtasutuse eestvedamisel, kes viib teekaardi loomisega paralleelselt läbi siirdemetoodikal põhinevat väiksemat protsessi. Siirdeareeni protsessid toimuvad Interregi “We Make Transition” projekti toel paralleelselt 12 Läänemere piirkonna omavalitsuses. “Selle protsessiga püüame võimendada koostööd ja kiirendada Tartumaa üleminekut ringmajandusele samaaegselt eri valdkondades ja sektorites,“ ütles DD Sihtasutuse projektijuht Maiu Lauring.

Üritus on tasuta, kuid ruumi ja suupistelaua ettevalmistamiseks palume registreeruda hiljemalt 27. mail siin:
https://forms.gle/oVijxQGezBnNqFCZ9

Uuri lähemalt ürituse kohta siit: https://dd.foundation/teekaart
 
Ringmajanduse teekaardi protsessi juhib konsultandina Civitta Eesti AS.
 
Lisainfo: Tartumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Sven Tobreluts, tel 5552 1465, [email protected]; Tartu Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm, tel 5850 6742, [email protected]


30. mai arutelu toimub projekti raames, mida kaasrahastab EL Interreg Läänemere piirkonna programm. Projekti kogueelarve on 3,3 miljonit eurot, millest Euroopa Liidu kaasrahastus on 2,5 miljonit eurot. See projekt viiakse ellu koostöös Briti Nõukoguga Eestis sotsiaalse sidususe toetamiseks People To People Cultural Engagement programmi raames. Lisainfo Briti Nõukogu töö kohta Eestis: www.britishcouncil.ee

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 26.05.2024