Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartumaa ringmajanduse teekaart ootab tagasisidet

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Parandusmajandus Foto: Tiina Pitk

17. juuni 2024 / Selle nädala lõpuni, 23. juunini ootavad Tartumaa Omavalitsuste Liit ja Tartu Linnavalitsus tagasisidet Tartumaa ringmajanduse teekaardile, milles kirjeldatakse samme, mis tuleb astuda Tartumaal ringmajanduse võimekuse tõstmiseks. Tartumaa omavalitsused on võtnud sihiks olla ringmajanduse valdkonnas suunanäitajaks kogu Lõuna-Eestis.

 

Teekaardiga saab tutvuda ja tagasisidet anda kuni 23. juunini aadressil www.tartu.ee/ringmajandus-tagasiside

Tartumaa ringmajanduse teekaardi loomine on Tartu Linnavalitsuse ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu ühine projekt, mis koostöös kaheksa Tartumaa omavalitsuse ja paljude huvigruppidega valmib 2024. aasta sügiseks. 2030. aastaks soovib Tartumaa olla ringmajanduse eestvedaja Lõuna-Eestis ning hea partner teistele ringmajanduspiirkondadele Eestis ja välismaal.

Teekaardi peamiseks sihiks on jäätmetekke vähendamine ja taaskasutuse suurendamine Tartumaal. Teekaardi võtmevaldkonnad on ühisloome ja kogukonnad, taastuvenergia ja energiakasutus, jätkusuutlik toidusüsteem, põllumajandus ja maakasutus, tööstus ja teenindus, jäätmemajandus ja taaskasutus.

Ringmajanduse teekaart on suunatud nii avalikule sektorile, ettevõtjatele, haridusasutustele kui ka laiemalt kõigile ühiskonnagruppidele.

Teekaardi protsessi juhib konsultandina Civitta Eesti AS.
 
Lisainfo: Tartumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Sven Tobreluts, tel 5552 1465, [email protected]; Tartu Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm, tel 5850 6742, [email protected]

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 24.06.2024