Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu noortevolikogu ootab uusi liikmeid linna tegemistes kaasa rääkima

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Noortevolikogu valimised Foto: Ketlin Lääts

18. september 2023 / 8. oktoobrini saab kandideerida viiendasse Tartu linna noortevolikogu koosseisu. Linna ja noorte tulevikku oodatakse kujundama kõiki 14-20aastaseid Tartus õppivaid noori.

"Noortel peab olema võimalus kaasa rääkida nii oma kodukoha kui ka riigi arengus ja noortevolikogu annab selleks hea võimaluse. Viimased noortevolikogu koosseisud on olnud Tartu linnavalitsusele väga head partnerid ja selle koostööga me kindlasti ka jätkame," ütles kultuuriosakonna juhataja Sten Svetljakov. 

Noortevolikogu esitab ettepanekuid, korraldab sündmusi ja arutelusid spetsialistidega ning teeb uuringuid noortelt noortele. Näiteks aitas viimane koosseis koos Balti Uuringute Instituudiga läbi viia uuringu "Tartu noorte teadlikkus Tartu linna noortevolikogust", mille tulemusel kaardistati noorte osalus avalikus elus, anti tagasisidet noortevolikogu tööle ja pandi kirja, kuidas muuta oma tööd veelgi paremaks. 

“Töö noortevolikogus andis mulle hulga tutvusi üle Eesti ja ka välismaal ning väga head kogemused ürituste korraldamisest linnavolikogu komisjonide töös osalemiseni. Kõige toredam on aga see, et mul on selgus, millist tööd tahan tulevikus teha, rääkis noortevolikogu IV koosseisu esimees Emma Kruusmäe. "Võib-olla leiad noortevolikogust oma kire noorsootöö, turunduse, ürituste korralduse või hoopis poliitika vastu."

Tartu linna noortevolikogu on kuni 17-liikmeline ning sellesse võivad kuuluda ja selle liikmeid valida Tartu linnas elavad või õppivad noored. Noortevolikokku kandideerimiseks tuleb esitada elektrooniline sooviavaldus Tartu linnaportaalis. Avalduse esitamiseks tuleb ennast identifitseerida ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või panga kaudu. Kandideerimine on avatud kuni 8. oktoobrini. 

Noortevolikogu töö kohta leiab lisainfot: www.tartu.ee/tartunoortevolikogu. Lisaks on kõik noored oodatud osalema 29. septembril kell 10-14 osaluskohvikus, mille põhiteemad selguvad kohapeal vastavalt noorte enda väljapakutud mõtetele. Üritus toimub Aparaaditehases Erinevate Tubade Klubis kell 10-14. 

Tartu linna noortevolikogu kandidaatide valimised toimuvad 18.-20. oktoobril 2023. Hääletada saab volis.ee keskkonnas, raekoja infopunktis ning Tartu Noorsootöö Keskuse majades (Lille, Anne). 

Lisainfo: Helen Siska, noorsootöövaldkonna juht, [email protected]  

Viimati muudetud 22.09.2023