Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus lauldakse koolid kõlama

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

8. juuni 2023 / Tartu Tamme koolis peetakse 10. juunil üleriigilise konkursi Koolilaul 2023 lõppvoor. Tartu linna esindavad finaalis 19 noort lauljat.

Koolilaul 2023 finalistid on selgunud ja esinemisjärjekord välja loositud. Konkursi finaali pääses üle Eesti eri vanuseklassidest kokku  66 lauljat. Demode põhjal tegi žürii oma valiku. Kuni 5. klasside arvestuses osalevad lõppvoorus Tartu erinevatest koolidest 7 õppurit, 6-8 klasside lõikes 6 noort ja sama palju astub üles  gümnaasiumi astmes.

Zürii sõnul on osalejate geograafia lai ja hõlmab kõiki maakondi. Kõige arvukamalt on lauljaid pealinnast, Tartust, Pärnust ja Viljandist. Rõõmustav on see, et lõppvooru pääsesid võistlema ka väikesemate kohtade lauljad. Nii astuvad üles solistid Otepäält, Põlvast, Türilt aga ka Imavere, Uulu  ja Kauksi Põhikoolist. Integratsiooni seisukohalt on oluline, et kaasa löövad ka vene rahvusest noored. Nemad esindavad Narva Humanitaarlütseumi.

7- liikmelises züriis on tunnustatud lauluspetsialistid. Märkida võib  laulupidudelt tuntud dirigenti Toomas Volli, Supersataari saate finalisti Wanda- Helene Ollepit ja  Vanemuise solisti Rasmus Kulli. Laulukonkursi moto on "Laulame koolid kõlama".

Koolilaulu konkursi õnnestumisele aitab kaasa kohalik Tammelinna kogukond ja lapsevanemad. Tamme Kooli lapsevanema Kaire Nurja sõnul sai Koolilaulu  korraldusmeeskond mullu tunnustatud Tartu aasta noore tegija tiitliga.

Laulukonkurss algab 10. Juunil kell 10.00. Õhtul autasustab linnapea tulevasi talente, kellest mõnestki võib saada tulevane superstaar.

Lisainfo: Tiina Tooding, tel 553 1853; Kaire Nurja, tel 513 8708

 

Viimati muudetud 08.06.2023