Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Tartus toimub toidu-urbanismi konverents

Eesti Maastikuarhitektide Liidu pressiteade

Maitsetaimed potis Foto: Kerly Ilves

21. märts / 18.-20. aprillil toimub Tartus rahvusvaheline ja interdistsiplinaarne konverents „Toidu-urbanism“ toiduvõrgustike ja -maastikega seotud teemadel.

 

Vajadus meie elukeskkonda tervendada paneb Eesti linnaruumist hoolijaid mõtlema säästlikuma planeerimise peale, mille keskseks teemaks on linnaloodus. Toidu tootmine linnakeskkonnas on sellega seotud nii ökoloogilise, sotsiaalse kui majandusliku mitmekesisuse aspekti koha pealt. Maaviljelus on tõstmas pead nii Tartus, Tallinnas kui mujal.

Toidumaastike üle arutlemine tõstab meie kultuurimaastike ja sotsiaalse sidususe osatähtsust, kaasab rääkima ning tegutsema rohujuuretasandil tegutsevad ühingud, spetsialistid, linnaametnikud ja -kodanikud, kellega koostöö, parima tulemuse saavutamiseks, on hädavajalik.

 

Konverentsi põhiline eesmärk on tõsta teadlikkust kohalike toiduvõrgustike olulisusest, linnapõllumajandusest ja -aiandusest ning jätkusuutlikust linnaplaneerimisest. Peamised teemad on linna toiduvõrgustike teadlik planeerimine, poliitikakujunduse mõjutamine ja olemasolevate toidumaastike mitmekesisuse väärtustamine. Konverentsil esinevad kümnest välisriigist pärit teadlased, ametnikud, organisatsioonide eestvedajad, ministeeriumide esindajad, aktivistid, maastikuarhitektid ja planeerijad.

 

PROGRAMM

 

18. ja 19. aprillil toimub Athena keskuses konverentsi paneeldiskussioonide ja loengute osa ning kohalike tootjate toodete degusteerimine.  Esinejad.
20. aprillil toimub ekskursioon Tartu produktiivsetel linnamaastikel ja väliruumiaktsioon Tartu taskupargis, kuhu istutatakse üheskoos viljapuid ning õhtune pidulik kokkuvõttev üritus. Pärast konverentsi koostatakse kogutud informatsioonist teemakohane avalik brošüür ja lühidokumentaalfilm. 

 

Konverentsi korraldavad Eesti Maastikuarhitektide Liit ja üleminekulinnade liikumine Elav Tartu.

 

Lisainfo konverentsi kohta korraldustiimilt:

Rea Sepping
+372 5596 1331
rea@maastikuarhitekt.ee

 

Anna Maquet
+372 5693 5390
annamaquet@gmail.com

 

Anna Wilczyńska
+485 0913 8798
anna.wilczynska88@gmail.com

 

"Toidu-urbanism - jätkusuutlik linn" ametlik koduleht

Toidu-urbanismi konverentsi Facebooki leht
Eesti Maastikuarhitektide Liit
Elav Tartu võrgustik

 

 

Viimati muudetud 21.03.2018