Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus toimuv festival Ümberlülitus avalikustas programmi

Tartus toimuv festival Ümberlülitus avalikustas programmi

27. märts 2023 / Tartus toimuv kaasaegsete etenduskunstide festival Ümberlülitus tuleb sel aastal 3.-6. mail. Sel korral leiab programmist nii eesti kui ka välismaa kunstnikke. Festivali korraldab Kanuti Gildi SAAL.

Festivali avab Kristina Normani lavastuse "Orchidelirium Expanded" esietendus Tartu Elektriteatris. Lavastus põhineb Normani näitusel 2022. aasta Veneetsia kunstibiennaali Eesti Paviljonis. Järgmistel päevadel saab näha Karolin Poska värsket lavastust "Lucky Charm", mis esietendub esmalt 10. aprillil Kanuti Gildi SAALis, ning käesoleval aastal tantsuauhinnale nomineeritud Johhan Rosenbergi lavastust "traps" Tartu Uues Teatris. 5. mail esineb Tartu Uues Teatris Viinis tegutsev ühe-naise-punkbänd Stina Force, kes on varem tuuritanud muusika-, tantsu- ja teatrifestivalidel mitmel pool nii Euroopas kui ka USAs. 

6. mail toimub kogu päeva vältel HAKI galeriis eksperimentaalse raamatupoe Kausaal üritus, mille raames annab eksklusiivse etenduse Amsterdamis tegutsev etenduskunstnik ja kirjanik Clara Amaral. Samuti viib Kausaali raames läbi töötoa Eline Selgis. Kogu päeva vältel saab osa võtta ka Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste kestuslavastusest "Kas sa etendad iseennast?", mis esietendus möödunud aastal Tallinna Kunstihoones ning jõuab sel korral publiku ette Armastuse saalis. Viimasena etendub Tartu Uues Teatris Nele Tiidelepa lavastus "Lause lõppu jõudes oleme unustanud kust see algas", mille keskmes on armastus, poeesia, nostalgia ning uussiirus.

Lisaks kuuluvad festivali programmi ka kunstnikuvestlused, mida viivad läbi Tartu Ülikooli teatriteaduse üliõpilased. Samuti leiab aset paneeldiskussioon teemal "Kaasaegsed etenduskunstid Tartus". Festival lõppeb peoga, kus astub üles bänd ants1. 

Ümberlülitus on nagu mixtape, mille tallinlased on tartlastele armastusega kokku pannud. Intensiivses programmi vaatleb iga teos etenduskunsti võimalusi ja võimatusi erineva nurga alt ning iga vaataja leiab endale sobiliku tee kunsti parema mõistmiseni ja kogemiseni. Aastal 2023 oli Ümberlülitus Tartu Kultuurikandja auhinna nominent "aasta uustulnuka" kategoorias. 

Korraldustiim: Maarja Kalmre, Eneli Järs, Kaie Küünal, Heneliis Notton, Siim Tõniste, Priit Raud
Tehniline tiim: Henry Kasch, Kristiina Tang, Kärt Karro, Heikki Mändmets
Toetajad ja partnerid: Tartu Linnavalitsuse Kultuuriosakond, Eesti Rahvakultuurikeskus, Valmiermuiža 
Piletid müügil Fientas.

Lisainfo: www.saal.ee 

Viimati muudetud 27.03.2023