Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-1°
-1°

Tartus on vaktsineeritud pooled 12-17-aastastest koolinoortest

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Vaktsineerimiskeskus Foto: Andres Tennus

2. august 2021 / Pühapäevase seisuga on Tartu linnas vaktsineeritud 50,08% 12-17-aastastest koolinoortest. Sealhulgas on 12-15-aastaste noorte hulgas vaktsineerituid 44,64% ja 16-17-aastaste tartlaste hulgas lausa 62,57%.

 

Tartu linnapea Urmas Klaas tänab noori ja nende vanemaid, kes on ühiselt teinud otsuse vaktsineerida. "Olen uhke meie noorte üle, kes on selle vastutustundliku sammu ette võtnud. Kooliaasta alguseni on jäänud kuu aega. Kui hoiame vaktsineerimisega senist tempot, siis saame palju julgemini uuele õppeaastale vastu minna," sõnas linnapea.

 

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liikme professor Joel Starkopfi sõnul saab viimase aasta põhjal öelda, et COVID-19 tõttu võivad haiglaravi vajada igas vanuses patsiendid. „COVID-19 on ohtlik haigus kõigile, nii noortele kui vanadele. Noortel inimestel esineb rasket haigestumist küll vähem, kuid suur on nende roll haiguse levikul. Selles vanuserühmas on tavaliselt väga palju sotsiaalseid kokkupuuteid – koolitunnis, treeningutel, erinevatel vabaajasündmustel. Vaktsineerimine annab kindlustunde, et noorte hariduselu, aga ka harjumuspärane vaba aja veetmine, saavad jätkuda ning väheneb võimalus kanda enese teadmata viirust vanematele, vanavanematele ja vanavanematele,“ rääkis professor Starkopf. Ta lisas, et noorte valmidus vaktsineerimiseks on hea tõestus ühiskondliku vastutuse tunnetamisest. „Mul on hea meel, et meie linna noored on ses osas eeskujuks. Kõik kooliõpilased, ka üliõpilased ja teised noored vanuses 12 kuni 30 aastat on oodatud vaktsineerima Tartu vaktsineerimiskeskusesse,“ rõhutas professor Starkopf.

 

Tartu abilinnapea Mihkel Lees mõistab suurepäraselt ka osade lapsevanemate kõhklusi, kuivõrd Covid-19 leviku ja vaktsineerimise kohta on levimas hulgaliselt väärinfot.  "Oma õpetust proovib jõuliselt edasi anda ka häälekas vähemus harrastusvirolooge ehk inimesi, kelle teadmised tulenevad libauudiste lugemisest. Mõned jagavad väärinfot teadmatusest, mõned kahjuks ka soovist ühiskonnas hirmu ja ebakindlust külvata," sõnas Lees.  "Nendest ei maksa ennast aga hirmutada lasta. Julgustan kuulama professor Meritsat, kliinikumi ja kiirabi eksperte, vajadusel konsulteerima perearstiga. Arstid ja teadlased on aastaid õppinud eksperdid, kes lähtuvad parimast teaduspõhisest teadmisest ning nende head tahet ja kompetentsi tasub usaldada."

 

Tartu linn alustas juulikuus koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumiga teavituskampaaniat "Avatud Tartu", kus pöörati eraldi tähelepanu koolinoorte vaktsineerimisele.

 

Tartu vaktsineerimiskeskuses (aadressil Ihaste tee 7, A. Le Coq Sport spordimaja) saavad kõik soovijad alates 12. eluaastast vaktsineerida end COVID-19 vastu. Kuni augusti lõpuni saab Tartu vaktsineerimiskeskuses kaitsesüsti ilma ette registreerimata keskuse lahtiolekuaegadel kell 10-18. Lahtiolekuajad: www.kliinikum.ee/tartu-vaktsineerimiskeskus  Etteregistreerimata aegadel kasutatakse Pfizeri vaktsiini.

 

Jätkuvalt saab ka aegu broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E-R kell 08.00-18.00).

 

Lisainfo: Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige prof Joel Starkopf, tel 5331 8400

Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996

 

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.08.2021