Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartusse kogunevad Põhjamaade sõpruslinnad

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Raekoja kellad Foto: Kalle Paalits

21. mai 2024 / 23.–24. mail toimub Tartus Põhjamaade sõpruslinnade kokkutulek, mis toob Tartusse nii noortegrupid kui ka ametlikud delegatsioonid Hämeenlinnast, Uppsalast, Bærumist, Frederiksbergist ja Hafnarfjörðurist. Kohtumise läbivaks teemaks on sel korral toidukultuur.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on koostöö sõpruslinnadega Tartu jaoks alati väga oluline olnud. „Sõprade olemasolu ja vastastikune tugi on eriti tähtis praegustel heitlikel aegadel. Ühistel kokkutulekutel saame sõpruslinnade sidemeid värskena hoida ja märku anda, et oleme üksteise jaoks olemas,“ lisas linnapea.

Põhjamaade sõpruslinnade noortegrupid saabuvad Tartusse juba nädala alguses, et osaleda Tartu Loodusmaja töötubades, tutvuda Tartu toidujagamise kogemusega ning saada vahetu toiduvalmistamise kogemus Tartu Rakendusliku Kolledži toidukoolis.

Ametlikel delegatsioonide programmis on linnaekskursioon abilinnapea Raimond Tamme juhtimisel, kes räägib Tartu linna viimase aja olulisematest arengutest, võrgustiku koordinaatorite kohtumine ja osalemine Kultuurikompassil.   

Kultuurikompass „How to Navigate Food Culture?“ toimub 24. mail algusega kell 13 Alexela Loomelaval. Kultuurikompassil räägitakse, mis on toiduvaldkonnas töötamise ajend, milline näeb välja toidu tulevik, kuidas aitab toit kaasa vaimsele tervisele, kuidas saab toitu kasutada erinevate kultuuride ja kogukondade ühendamiseks jmt. Foorumil esinevad metsarestorani Ürg peakokk Kaspar Karjus, Kristina Reinsalu E-riigi Akadeemiast, Tervise Arengu Instituudi tervisekäitumise nooremteadur Kerli Ilves, Peipsi järve piirkonna toidualgatuste juht Triinu Akkermann ja Eesti Maaülikooli nooremteadur Liis Lutter. Oma nägemust jagavad ka Põhjamaade sõpruslinnade noored. Link päevakavale.

24. mai õhtul toimub külalistele õhtusöök Tartu turuhoones.

23.–24. mail mängivad Tartu raekoja kellad Põhjamaade sõpruslinnade auks eriprogrammi:

  • kell  9  Carl Michael Bellmann (Rootsi) "Nagu piduriietes karjane" / "Liksom en herdinna"
  • kell 12  anonüümne autor (Soome) "Letkis Jenkka"
  • kell 15  Bent Fabricius-Bjerre (Taani) " Matador"
  • kell 18  anonüümne autor (Norra) reinlender "Vanapagan aidas" / "Styggen på låven"
  • kell 21  Islandi traditsionaal "Maga, mu väike armas" / "Softö unga (Sofđu unga ástin mín)"

Põhjamaade sõpruslinnade koostöövõrgustik loodi 1947. aastal, Tartu liitus 1991. aastal. Lisaks Tartule kuuluvad võrgustikku Hämeenlinna Soomest, Uppsala Rootsist, Bærum Norrast, Frederiksberg Taanist ja Hafnarfjörður Islandilt.

Iga kahe aasta järel saadakse kokku ühes nendest linnadest. Tartu on olnud võõrustajaks 1999. ja 2011. aastal.

Lisainfo: avalike suhete osakonna juhataja Kadri Lees, tel 5624 1189

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 21.05.2024