Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Timo Toots Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

Timo Toots Tartu Kunstimajas

31. märts 2023 / Neljapäeval, 6. aprillil kell 18.00 avatakse Tartu Kunstimajas Timo Tootsi isikunäitus "Luba kõik küpsised. Valik töid aastatest 2008–2023".

Näitus koosneb kolmest omavahel seotud teemaplokist: "Füüsiline vs. virtuaalne ruum", "Isikuandmete kasutamise eetika" ja "Meedia-meelelahutus-poliitika". Kõik Tartu Kunstimajas eksponeerimisele valitud tööd on valminud viimase 15 aasta jooksul.

Me elame juba tükk aega sellises reaalsuses, kus helge tulevik on piltlikult öeldes kolme kliki või äpi kaugusel. "Luba kõik küpsised" ja see kõik võib olla sinu! "Luba kõik küpsised" on ühtlasi mantra, mis juhatab sisse meie igapäevased düstoopiad – alateadlikud hirmud, et meie arendatavaid tehnoloogiaid võidakse kasutada ka meie vastu. 

Kas sellel, et (info)tehnoloogia areng ja (uus) meedia on teinud meie elu mugavamaks, on oma (varjatud) hind? Kas saame neid tehnoloogiaid usaldada? Kas saame usaldada nende omanikke? Kas saame usaldada iseennast – seda, et oskame käituda kiirelt muutuvates oludes õigesti? Kas saame olla kindlad, et meie kohta kogutavaid andmeid ei kasutata kurjasti? Kas võime loota, et neid andmeid ei müüda või loovutata sunniviisiliselt kolmandatele osapooltele? Kas privaatsus jääb alles või kaob maailmast ajapikku – kuni hetkeni, mil on juba liiga hilja? 

Timo Toots (s 1982) on kunstnik, kes kasutab oma interaktiivsete installatsioonide materjalina tehnoloogiat ning keskendub oma loomingulises uurimistöös inimese ja (info)tehnoloogilise arengu vahelistele keerukatele suhetele. Ta on õppinud informaatikat Tartu Ülikoolis ja lõpetanud fotograafia eriala Eesti Kunstiakadeemias (2009) ning täiendanud end Islandi Kunstiakadeemias ja Karlsruhe Kunstikõrgkoolis meediakunsti erialal. Ta on esinenud isik- ja rühmanäitustel mitmel pool maailmas. Teda on tunnustatud Prix Ars Electronica peapreemia Kuldse Nikega interaktiivse kunsti kategoorias (2012) ja Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga (2012).

Näituse graafiline disain: Margus Tamm
Näituse tekstid: Andreas Trossek, Timo Toots
Näituse meeskond: Tanel Asmer, Siim Asmer, Indrek Grigor, Urmo Teekivi, Richard Adang, Eva Lepik, Elika Kiilo-Kulpsoo

Kunstnik tänab: oma perekond, Eesti Rahvusraamatukogu, Le Lieu Unique, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kunstimuuseum, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Autoreklaam, Eccom, Borg furniture, Sabine Himmelsbach

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitus jääb avatuks 14. maini.

Näituse avamisele sõidab Tallinnast ka eribuss! Rohkem infot Facebooki ürituse all.

Tartu Kunstimaja on suletud reedel, 7. aprillil.

Lisainfo:

Urmo Teekivi
Tartu Kunstimaja produtsent
[email protected]
511 0883

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 31.03.2023