Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
-2°

Toimub programmi „Erivajadustega noorte noorsootöösse kaasamise tõhustamine“ avaseminar

Klassiruum Foto: Natali M. Ernits

31. mai 2021 / Tartu loodusmaja alustab peagi koolitus- ja mentorlusprogrammi hariduslike erivajadustega (HEV) õppijatega tegelevatele Tartu linna huviringide juhendajatele ja noorsootöötajatele. Programmi avaseminar toimub 2. juunil  kell 13.00-15.30 Zoom-keskkonnas, kus kõne all on huvihariduse kättesaadavus HEV-õppijatele. 

Programm hõlmab endas kolmepäevast koolitust, mille kestel jagatakse praktilisi teadmisi  tõhustatud ja erituge vajavatele õppijagruppidele  sobivatest erimetoodilistest põhimõtetest. Aasta lõpuni vältavas mentorlusprogrammis toetatakse ja nõustatakse huvitegevuses ja noorsootöös HEV-õppijatega tegelevaid inimesi. Programmi juht on Tartu loodusmaja huvikooli direktor Signe Söömer, kes sõnab: “Olen jätkuvalt õnnelik, et Tartus on HEV-noortel, kes soovivad end mingil alal arendada, iga aastaga rohkem võimalusi. Koolijuhina tunnustan Tartu linna, et siin märgatakse õpilaste kõrval ka meie juhendajate vajadusi saada professionaalset tuge ja nõustamist, et oma tööd teha hästi ning rõõmuga.”

Programmi eksperdi Heidi Ööveli sõnul toob programm kokku erinevaid inimesi, nii noortega huvitegevuses tegelejaid kui ka eripedagooge ja sotsiaaltöötajaid, kes omavahel kogemusi jagavad ja üksteist toetavad.  “Olen väga rõõmus ja uhke, et  Tartu linn on võtnud endale südameasjaks panustada järjekindlalt  kaasava huvitegevuse ja noorsootöö arendamisse. Ikka selle nimel, et kõigil lastel ja noortel meie linnas oleks võrdsed võimalused leida midagi põnevat. Midagi, mis silma särama lööb, “ lisab Heidi Öövel. 

Avaseminari kava 
Seminari avasõnad, Janika Ruusmaa (Tartu loodusmaja)
“Kaasav haridus Tartus”, Annely Võsaste (Hariduse Tugiteenuste Keskus), Laura Kalaus (Tartu Noorsooteenistus) ja  Grete Sarap (Tartu Noorsootöö Keskus)
“Võrdsed võimalused kõigile”, Katrin Olt (HTM) ja Gerttu Aavik (HARNO)
“Huvikooli personali ja õpetajate valmisolek TEV-õppijatega tegelemisel”, Signe Söömer (Tartu loodusmaja)
Koolitus- ja mentorlusprogrammi tutvustus, Heidi Öövel ja Signe Söömer (Tartu loodusmaja) 

Programmi „Erivajadustega noorte noorsootöösse kaasamise tõhustamine“ toetab Tartu linnavalitsus. 

Registreerumine avaseminarile kuni 31.05 siin: forms.gle/XVpMWLQrwgipofQk8
Rohkem infot leiab  koolitus- ja mentorlusprogrammi kohta: www.tartuloodusmaja.ee/programmid/koolitus-ja-mentorlusprogramm-erivajadustega-noorte-noorsootoosse-kaasamise-tohustamine/

Lisainfo
Signe Söömer
515 7750
sige.soomer@tartuloodusmaja.ee
Programmijuht, Tartu loodusmaja huvikooli direktor

 

Viimati muudetud 31.05.2021