Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tudengid kutsuvad elurikka pargi istutustalgutele

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi pressiteade

Tudengid kutsuvad elurikka pargi istutustalgutele Foto: Kureeritud Elurikkus

25. aprill 2023 / Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts korraldab Tartu Tudengipäevade raames elurikkuse istutustalgud. Kureerutid Elurikkuse tiimi juhendamisel istutatakse Vabaduse puiestikku elurikast pargikooslust toetavaid taimi. Kõigile avatud ja tasuta üritus toimub 29. aprillil Tartu Vabaduse puiestikus.

Hea linnaruum sünnib koostöös ning linnapargid peaksid pakkuma mõnusat olemist kõigile, sh tudengitele. Seetõttu on istutustalgud väga oluline ettevõtmine, sest osaledes linnakeskkonna kujundamisel, oskavad tartlased seda paremini kasutada, hoida ja märgata. Noored maastikuarhitektid soovivad talgutega inimestele meelde tuletada linnasalu- ja niidu tähtsust, sest elurikkuse kadu on üks suuremaid keskkonnaprobleeme. 
"Looduse kohalolu linnas on oluline nii putukatele, taimedele kui inimestele," tõdeb Kureeritud Elurikkuse tiimi eestvedaja Merle Karro-Kalberg, "Tudengipäevade ja EMÜSi korraldatud istutustalgud aitavad seda sõnumit levitada ning näitavad, et suuri kitsaskohti saab väikeste võtetega lahendada igaüks."

Kureeritud Elurikkuse naiskond teeb meeleldi tudengitega koostööd, on märkimisväärne, et tulevased maastikuarhitektid ja linnakujundajad peavad sääraseid üritusi oluliseks. Ka varasemalt rajatud Kureeritud Elurikkuse linnaniidud- ja salud on valminud linlaste abiga, uus koostöövõimalus toob palju rõõmu kõigile osapooltele.

Istutustalgutel osalemiseks tuleb end registreerida, lingi leiab Tudengipäevade kodulehelt ja Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi Facebooki lehelt. Istutamiseks vajalikud vahendid on korraldajate poolt. Tuju teeb heaks VLND burger ja Limpa limonaad.

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts
+372 58408320
[email protected]
studentdays.ee/events/elurikka-pargi-istutustalgud-biodiverse-park-planting-workshop/ 
www.emys.ee 

Viimati muudetud 25.04.2023