Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tudengimess toob täna Tartus kokku üliõpilased ja ettevõtjad

Eesti Maaülikooli pressiteade

tudengimess Foto: Risto Mets

22. märts 2023 / Täna, 22. märtsil toimub Eesti Maaülikooli spordihoones tudengimess, kus üliõpilastel avaneb võimalus leida ligi neljakümne ettevõtte seast endale erialaselt sobiv praktika- või töökoht.

Tudengimessil tutvustavad oma pakkumisi üliõpilastele peamiselt sellised organisatsioonid, mille tegevusvaldkond on seotud maaülikooli õppekavadega. „Eesti Maaülikooli lõpetajad tegelevad paljude oluliste kestlikku arengut toetavate valdkondadega, mis on seotud meie kohalike loodusressursside väärindamisega. Kliimaeesmärkide täitmiseks peavad pingutama nii avalik sektor kui ka ettevõtted, seega on maaülikooli lõpetajad tööturul väga oodatud,“ ütles Tudengimessi projektijuht, Eesti Maaülikooli õppeosakonna karjäärispetsialist Katriin Visnapuu.

Katriin Visnapuu sõnul hindavad tööandjad sellist silmast-silma praktika- ja töövõimaluste tutvustamist üliõpilastele kõrgelt, sest hea ettevalmistusega erialaspetsialistide leidmine tööturult ei ole tänapäeval kerge ülesanne. „Peame oluliseks, et meie tudengitele praktikabaasideks olevate ettevõtete, riigiasutuste ja organisatsioonide ning ülikoolipoolsete praktikajuhendajate koostöö oleks tõhusam. Senised kogemused näitavad, et õnnestunud praktikast kasvab sageli välja pikaajaline töösuhe,“ rääkis Visnapuu.

Oma väärtus on ka selles, et messil saavad eri sektorite esindajad vabas õhkkonnas vahetada mõtteid nii oma valdkonna kui haridusmaastikul toimuva üle. Lisaks on Tudengimess koht, kus tööandjad ja ülikool saavad võimaluse arutleda selle üle, kuidas muuta õppekavu, et need vastaksid kõige paremini tööturu vajadustele.

Tudengimess toimub Tartus juba kümnendat korda. Osalejatel on võimalik kaasa lüüa erinevates töötubades ja mängudes. Tudengimess algab maaülikooli spordihoones kell 11.00, programmi ja osalevate organisatsioonidega saab lähemalt tutvuda Eesti Maaülikooli kodulehel.

Lisainfo:

Katriin Visnapuu
Eesti Maaülikooli õppeosakonna karjäärispetsialist
553 7008
[email protected]

 

Viimati muudetud 22.03.2023