Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tulbi tänaval algavad rekonstrueerimistööd

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tulbi tn Foto: Germo Ausin

9. mai 2024 / Järgmisel nädalal algab Tulbi tänava rekonstrueerimine ja tänav suletakse läbivale liiklusele 14.05 kell 09:00 - 16.08 kell 17:00.

Rekonstrueerimise tulemusel paranevad kergliiklejate liiklemistingimused ja tänavale tuleb rohkem rohelust. 

Teetööde aega jäävad ka lühiajalised Viljandi mnt – Tulbi tn ristmiku ja Veeriku tn – Tulbi tn ristmiku sulgemised, mille kohta antakse jooksvalt infot. Töid tehakse etapiti, et võimaldada kohalikele elanikele ja ettevõtetele parem ligipääs kinnistutele.

Tulbi tänaval ehitatakse mõlemale poole asfaltkattega kõnniteed. Sõidutee asfalteeritakse ning mõlemale teepoolele paigaldatakse betoonkivist äärekivid. Liikluse rahustamiseks ehitatakse tänavale künnised, välja ehitatakse 13 parkimiskohta.

Tulbi tänaval kasvavad puud on enamikus kahjustunud ja need asendatakse uutega. Olemasoleva 21 puu asemele tuleb kõnnitee kõrvale uus puuderivi, kuhu istutatakse 33 läiklehise pärna istikut. Lisaks istutatakse veel neli tamme püramiidvormi ja üheksa harilikku mändi, rajatakse sirelihekk ja istutatakse põõsasmaranaid.
Töödega alustatakse Veeriku tänava ristmikult ja liigutakse edasi lõiguti. Rekonstrueerimise lõpptähtaeg on 15. september.

Tulbi tänava rekonstrueerimisprojekt on Landverk OÜlt, ehitab Taristuproff OÜ.

Ajutise liikluskorralduse eest vastutab Richard-Elias Reinoja, 5666 3144, [email protected]

Liiklusskeem

Kõiki Tartu linnas toimuvaid liikluspiiranguid saab vaadata liikluspiirangute kaardirakendusest: https://liikluspiirangud.tartu.ee/

Viimati muudetud 14.05.2024