Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Turu tänavale püstitati elurikkust tähistav skulptuur

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

skulptuur Foto: Erakogu

8. juuni 2022 / Turu 17 kortermaja ette püstitati mai viimastel päevadel Elo Liivi skulptuur „Turu tänava istutaja“.

Kortermaja on SmartEnCity projektis kõige viimasena rekonstrueeritud elamu, mille ümbrust sarnaselt teistele projektiga liitunud majadele hakkas kaunistama originaalne kunstiteos.

Kunstniku sõnul inspireeris teda teose loomisel Tartu elurikkuse liikumine, millele ta soovis looduse ja kunsti sümbioosis valminud taiesega hoogu juurde anda. „Kutsun mõtlema inimese olemuse üle - mida me siin maailmas korraldame ja kuidas elame, millise jälje endast jätame,“ kommenteeris Liiv. Kunstniku sõnul on inimese elu üürike ja kui see elada loodusega kooskõlas, siis see toetab elu jätkumist. „Mida liigirikkam on meie ümbrus, seda tugevam ja toetavam on see ka inimkonna jaoks,“ sõnas kunstnik. Sellest ideest kantuna pandi skulptuuri käte vahel kasvama puu ja skulptuuri alla aasamatt.

Ka kunstiteose kuraator Evelin Zolotko kiidab valminud taiest, mis sobib tema hinnangul keskkonda nagu valatult. „Skulptuur on suur ja õhuline, mistõttu on seda huvitav vaadata erinevate nurkade alt ja erinevate taustadega,“ kommenteeris kuraator. Üks parimaid vaateid avanevat tema sõnul Aida tänava poolt, mida ta kutsub kõiki linlasi omal käel kogema.

Nutika linnaosa ehk SmartEnCity projekt algas Tartus 2016. aastal ja on nüüdseks jõudnud lõpusirgele. Projekti raames rekonstrueeriti Tartus 18 kortermaja. SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020.

 

Viimati muudetud 08.06.2022