Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ujula tänav saab rattaraja ning Emajõe linnaujula asfaltkattega parkla

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Ijula tänava uuendamise skeem Foto: Tartu Linnavalitsus

31. märts 2023 / Ujula tänav läbib põhjaliku uuenduskuuri, mille käigus saab tänav uue asfaltkatte, jalgteed ning jalgrattatee.

Tartu linnavalitsus tunnistas Ujula tänava rekonstrueerimise riigihankel edukaks 5DEhitus OÜ pakkumuse kogumaksumusega 842 000 eurot. Tööde käigus rekonstrueeritakse Ujula tänav alates Liiva tänava ristmikust kuni linnaujula parklani (Ujula 55 kinnistuni). Lisaks paigaldatakse Emajõe linnaujula olemasolevale freespurukattega parklaalale asfaltkate, kuhu luuakse kokku 55 parkimiskohta.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et Ujula tänav on järjest arenevat elupiirkonda läbiv kohaliku tähtsusega tänav, mille eesmärk ei ole teenindada transiitliiklust. „Seetõttu on rõhuasetus kergliiklejate liikumise ohutumaks ja mugavamaks muutmisel. Liiklusohutuse eesmärgil saab autoliiklus olema rahustatud ning samuti jalakäijad ja ratturid üksteisest eraldatud,“ ütles Tamm.

Uuendatava Ujula tänava lõigul kaotatakse enamus tänaseid parkimiskohti, et anda vajalikku ruumi juurde kergliiklejatele. Tänava Emajõe poolsele küljele rajatakse kahe meetri laiune kõnnitee, mis eraldatakse sõiduteest haljastusega ning viiakse kokku jõeäärse kergliiklusteega. Vastaspoolele rajatakse üksteisest eraldatud jalg- ja jalgrattatee. Alsfaltkatte saab ka linnaujula parklast ranna poole suunduv kergliiklustee.

Koos tee-ehitusega paigaldatakse tänavale uued LED-valgustid. Töödega loodetakse alustada mai alguses ning ehitus peaks aega võtma kuus kuud. Kohalikke elanikke teavitatakse enne tööde algust liikluskorralduse muudatustest ning tagatakse ligipääs.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 31.03.2023