Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ukraina suurim klassikalise muusika festival jõuab taas Tartusse

Esinejad

1. juuni 2023 / Venemaa agressiooni tõttu teist aastat järjest Eestis peetav Ukraina suurim klassikalise muusika festival Odessa Classics ulatub taas Tartu kuulajateni. Pühapäeval, 4. juunil toimub Heino Elleri muusikakoolis festivali kuues kontsert.

Tartu kontserdil esinevad festivali kunstiline juht, Ukraina pianist Alexey Botvinov ja noor eesti viiulivirtuoos Hans Christian Aavik, kellele tänavu lisanduvad pianist Karolina Aavik ja noorema põlvkonna tunnustatud tšellomängija Marcel Johannes Kits.

Odessa Classics Tallinn korraldavad ERSO ja Kultuuripartnerluse SA. Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubitsa sõnul jõuab festival Tartusse eeskätt möödunud aastase publiku sooja vastuvõtu tõttu. „Heino Elleri muusikakooli inimesed ja publik võtsid meid möödunud aastal nii soojalt vastu, et ei olnud südant tänavusest Tartu kontserdist loobuda. Seda enam on rõõm, et just Tartus esinevad meie noored klassikamaailma kirkad tähed Karolin ja Hans Christian Aavik ning Marcel Johannes Kits, erikülalisena festivali asutaja Alexey Botvinov“, sõnas Kubits. Tema sõnul on korraldajad tänulikud ettevõtjatele ja Tartu Linnavalitsusele, kelle toel Tartu kontsert toeks saab. „Tartu Linnavalitsus ja Estiko Grupp ja mitmed kultuurisõpradest eraisikud on kontserti toetamas, samuti on meile suureks toeks Tartu Rotary klubi erinevad liikmed“, ütles Kubits.  

Kokku on tänavuse Odessa Classics Tallinn programmis kaheksa kontserti, millest eelkontsert toimus märtsikuus juba Tallinnas mustpeade majas. Festivali raames astuvad üles solistid LAV-st Poolast, Saksamaalt, Itaaliast, Leedust, Ukrainast ja  Šveitsist. Odessa Classics Tallinn leiab aset lisaks Tartule veel Estonia kontserdisaalis, Viimsi Artiumis, Arvo Pärdi Keskuses ja Fotografiskas. Kogu programm on nähtav kodulehel www.odessatallinn.com

Tartu kontserdi piletid on müügil Piletilevis.

Viimati muudetud 01.06.2023