Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ülikooli raamatukogus avatakse Jaak Kadariku foto- ja maalinäitus “Ilmavaade”

Tartu ülikooli raamatukogu pressiteade

9. august 2023 / TÜ raamatukogu avahoidla ees ja 2. korruse näitusealal avab reedel, 11. augustil kl 14 fotograaf ja videooperaator Jaak Kadarik oma teoste müüginäituse „Ilmavaade“. Näha saab nii Kadariku analoogfotosid, digitaalseid fototöötlusi, eksperimentaalfotosid kui ka guaši-, õli- ja akrüülmaale. Soovi korral saab kunstiteoseid osta.

Väljapaneku esialgne plaan oli jaotada ekspositsioon neljaks alanäituseks: esimesel korrusel  „Ilmavaade“ ja „Ülevaade“, teisel aga „Silmavaade“ ja „Läbivaade“. Näitust üles pannes teemad siiski hajusid ja teemaplokkidel konkreetseid piire pole. „Seekordne väljapanek on senistest kõige suuremahulisem,“ tunnistab autor, kes on kahele korrusele välja pannud ligi 90 teost. „Avahoidla ees näevad külastajad minu tõlgendusi Uuest ja Vanast Testamendist, maailma ning taevase ilma kõnetamisest, samuti teoseid, millel kujutan naisi. Konverentsikeskuse seintel võtavad aga koha sisse guašiga maalitud portreed tuntud inimestest,“ räägib Kadarik. Neid täiendavad fotogrammid mitmesugustest objektidest ja esemetest. Autori sõnul on näitusel ka tumedam, alateadvusest mõjutatud nurgatagune.

Jaak Kadarik on fotograafina tegutsenud alates 1980. aastast, viimastel aastatel vabakutselisena. Tal on olnud üle 20 isikunäituse, samuti on tema töid eksponeeritud mitmel ühisnäitusel.

Näitust „Ilmavaade“ saab konverentsikeskuse ja avahoidla ees näha septembri lõpuni.

Viimati muudetud 09.08.2023