Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ülikooli raamatukogus avatakse Juhan Luiga 150. sünniaastapäevale pühendatud näitus

Tartu ülikooli raamatukogu pressiteade

29. märts 2023 / Reedel, 31. märtsil kell 15 avatakse ülikooli raamatukogu kolmandal korrusel Juhan Luiga sünniaastapäevale pühendatud näitus "Kuhu teie lähete, kuhu lähete teie kõik?!... Juhan Luiga 150".

Eesti kultuurilukku on meditsiiniharidusega Luiga läinud eelkõige mõjuka arvamusliidrina, kes alates 1904. aastast kirjutas artikleid ja esseesid kirjandusest ning poliitikast. Tema kirjutised, mis olid ühtaegu poleemilised ja isikupärased, kohati sarkastilised ning iroonilisedki, kajastasid möödunud sajandi algul toimunud ühiskondlikke muutusi.

Luiga töötas psühhiaatrina Tartu närvikliinikus. Samuti oli ta 1921. aastal loodud Eesti Arstide Seltsi esimees ning üks ajakirja Eesti Arst ning Eesti tervishoiumuuseumi rajajaid.

Juhan Luiga 150. sünniaastapäevale pühendatud näitusel on tema kirjutatud artiklikogumike ja teoste kõrval väljas ka mõned isiklikud esemed ning talle kuulunud raamatud, samuti fotod ja tema kaasaegse pallaslase Nikolai Triigi söejoonistus Luigast.

Näituse avamisel peab Luigast ja tema ajastust tutvustava lühiloengu kirjandusteadlane Sirje Olesk. Luiga panusest Eesti meditsiinilukku räägib arstide liidu eestseisuse liige doktor Neeme Tõnisson.
Näituse "Kuhu teie lähete, kuhu lähete teie kõik?!... Juhan Luiga 150" on koostanud Marianne Tiik ja kujundanud Lilian Mengel. Väljapanekut saab raamatukogus vaadata mai lõpuni. 

Lisateave:

Marianne Tiik
näituse koostaja
737 5772
[email protected]

Viimati muudetud 29.03.2023