Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°

Ülikoolilinnad vahetavad Tartus kogemusi välistudengitele ja –õppejõududele paremate elutingimuste loomiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

ülikooli peahoone Foto: Juhan Voolaid

8. november / Täna Tartusse kogunenud Euroopa ülikoolilinnade ja ülikoolide esindajad arutavad, kuidas luua välistudengitele ja -õppejõududele paremaid elutingimusi.

Magdeburgi linnavalitsuse eestvedamisel toimuva ülikoolilinnade koostööinitsiatiivi teisel kohtumisel käsitletakse teemasid, kuidas linnad ja ülikoolid saaksid teha tihedamat koostööd ning pakkuda paremaid teenuseid välistudengite, välisõppejõudude ja nende perede vastuvõtmisel.

Tartu kõrgkoolides õpib ligi 1500 välistudengit ja nende arv on viimastel aastatel kasvanud keskmiselt 20 protsenti aastas. Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul toetab linn igati kõrgkoolide rahvusvahelistumist, mida väljendab ka välistudengite ja -õppejõudude arvukus. „Selleks, et väljastpoolt tulijad end siin hästi tunneksid, tuleb neile pakkuda vajalikke teenuseid ning head elu- ja ettevõtluskeskkonda. Kindlasti võiks selles valdkonnas linna ja ülikoolide koostöö olla veelgi tihedam,“ ütles linnapea.

Kaks päeva kestval üritusel jagavad ülikoolilinnade ja kõrgkoolide esindajad oma kogemusi ning ühiselt kaardistatakse murekohad, mis vajavad kiiremaid lahendusi.

Kohtumisel osalevad Tartu linn, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Lennuakadeemia, Balti Kaitsekolledž, Delfti linnavalitsus (Holland), Parma Ülikool (Itaalia), Parma linnavalitsus (Itaalia), Magdeburgi linnavalitsus (Saksamaa), Groningeni linnavalitsus (Holland), Otto von Guericke Ülikool (Saksamaa) ja Magdeburg-Stendal Kõrgkool (Saksamaa).

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 08.11.2017