Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Umbõ hää pidu! Võrukad avasid kultuuripealinna aasta Uku Suviste, Anguse ja kauge külalisega põhjast

Tartu 2024 pressiteade

Kultuuripealinna avamine Võrus Foto: Mikk Otsar

21. jaanuar 2024 / Uku Suviste külma ei karda. Ja ei kartnud ka publik! Võrus tuli Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta avamisele hulga rahvast. Hoolimata miinuskraadidest tantsutas võrukaid suvine reggae-bänd Angus koos Uku Suvistega ning publikut soojendas Norrast pärit saami DJ.

Euroopa kultuuripealinna avatseremooniale 26. jaanuaril Tartus eelnevad ja järgnevad meeleolukad tähistamised Lõuna-Eestis. Kultuuripealinna aasta tervitamiseks astus Võrus lavale kaheksaliikmeline bänd Angus, kellega liitus Võrus sündinud Uku Suviste. Publikut soojendas tekno ja ambienti rütmidega Lõuna-Saamist pärit DJ iDJa.

Avapidustustega saab alguse terve aasta vältav kultuuripealinna programm, mis jutustab loovidee Ellujäämise Kunstide lugu – need on teadmised, oskused ja väärtused, mis aitavad meil tulevikus paremini elada.

„Programmis on üle tuhande sündmuse aasta läbi, millest meelepärase leiab kindlasti igaüks,“ rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis. Programmiga Võrumaal saab tutvuda Tartu 2024 kodulehel.

Jaanuaris avas kultuuripealinna aasta ka Valga ja Viljandi. 27. jaanuaril jõutakse Põlvasse, kus etteaste teeb pärimusmuusik Meelika Hainsoo.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremoonia „Kõik on kokku üks!“ algab 26. jaanuaril kell 19 Tartu kesklinnas. Üles astuvad Trad.Attack!, Sander Mölder, Lonitseera ja paljud teised tuntud Eesti artistid, näitlejad ning tantsijad. Vaata lähemalt: tartu2024.ee/avamine.

Viimati muudetud 22.01.2024