Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Urmas Klaas: lennuühendused on Tartu jaoks ellujäämise küsimus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Reisijad ootavad Tartu lennujaamas lennukile minekut Foto: Ketlin Lääts

20. september 2022 / Seoses Finnairi ootamatu teatega lõpetada oktoobri lõpus Tartust lendamine, on linnavalitsus alustanud arutelusid regulaarsete lennuühenduste taastamiseks.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on rahvusvaheliste lennuühenduste säilimine kogu Lõuna-Eesti majandusliku ja sotsiaalse arengu seisukohast ülioluline. „Tartu on Euroopa kultuuripealinn aastal 2024 ja paljud tegevused algavad juba järgmisel aastal. Kiired ja mugavad ühendused Euroopaga on linna jätkuva arengu jaoks elutähtsad.“

„Tänane olukord näitab kahjuks, et Tartust lendamist ei ole võimalik turutingimustel korraldada. Kuna lennuühendused on meile ellujäämise küsimus, siis plaanime esimesel võimalusel regulaarsete lennuühenduste taastamiseks ise riigihanke korraldada,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul teeb linnavalitsus volikogule ettepaneku määratleda Tartust lendamine üldhuviteenusena ja avaliku teenindamise kohustuse panemise abil tagada lennuühendus vähemalt ühe olulise linnaga. Hetkel on sihtkohtadena arutelu all Helsingi, Riia ja Stockholm.

Lennuliini avaliku teenindamise kohustusena määratlemine annab Tartu linnale senisest laialdasemad võimalused lennuühenduste toetamiseks, selgitas Klaas. Sarnaste põhimõtete alusel on riik korraldanud näiteks ka riigihanke saarte vaheliste lennuliinide toimimiseks.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 20.09.2022