Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Uuenenud Pirogovi plats on taas avatud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Pirogovi plats

21. november 2017 / Tänavu kevadel alanud Pirogovi platsi rekonstrueerimine on jõudnud lõpule, vaid osa haljastöid jääb uut kevadet ootama.

„Südalinnas asuv Pirogovi plats on saanud uue ilme ja loodan, et sellest saab taas mõnus ajaveetmiskoht nii tudengitele kui ka paljudele teistele linlastele," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Pirogovi platsil on uuendatud kõnniteed, platsid, trepid ja tugimüürid ning välja on ehitatud sajuveekanalisatsioon. Rajatud on pargivalgustus ning paigaldati uued  pingid ja prügikastid. Plats sai juurde uut kõrghaljastust, püsikute ja põõsaste istutusalasid ning taastati ka roosipeenar. Murupindade osalised taastamistööd jäävad tulevaks kevadeks. Järgmisel aastal on kavas platsile paigaldada ka tualett.

Rekonstrueerimistööde käigus looditi sirgeks platsil asuva Pirogovi monumendi vundament ning korrastati Tähetorni juurde viivate treppide mademed. Samuti tehti korda Pirogovi platsiga piirnevate Ülikooli ja Lossi tänavate  kõnniteed.

Pirogovi platsi rekonstrueerimisprojekti koostasid Roadplan OÜ ja Artes Terrae OÜ ning selle rekonstrueerisid  EVIKO AS ja Greeny OÜ. Tööd läksid maksma 651 960 eurot.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna haljastus- ja puhastusteenistuse juhataja Eda Põldma tel 736 1229.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 21.11.2017