Uus kestlike tehnoloogiate õppekava ootab põhikoolilõpetajaid
Tartu Kunstikooli ja VOCO pressiteade
/ Tartu Kunstikool ja Tartu Rakenduslik Kolledž (VOCO) on käivitanud uue ja innovatiivse õppekava „Kestlikud Tehnoloogiad“, mis pakub mahukamat üldharidust koos praktilise kutseõppega. See nelja-aastane programm on mõeldud põhikooli lõpetajatele ning keskendub valdkondadele, kus tuleviku tööturul on suurim vajadus spetsialistide järele. Viimane infoüritus on plaanis Tartu Kunstikoolis juba 30. mail kell 12 Eha 41 õppehoones.
Uus õppekava hõlmab nii üldhariduse aineid kui ka praktilisi oskusi, pakkudes seikluslikku ja tähendusrikast õppimist. Õppetöö toimub kahes koolis – VOCOs ja Tartu Kunstikoolis – ning kasutab kaasaegseid õpetamismeetodeid, sealhulgas disainmõtlemist ja projektõpet. Õpe toimub ühiselt juhendatud ja coachitud tiimides, suures osas projektõppe vormis ning kestab neli aastat.
Tartu Rakendusliku Kolledži VOCO õppedirektori Liivi Raudsepa sõnul sündis uus õppekava prognoosidest, mille kohaselt on Eesti tööturult puudu tuhandeid IT-, targa tööstuse ja rohemajanduse spetsialiste. VOCO ja Tartu Kunstikooli koostöö tähendab, et ei õpita üksnes tulevikutehnoloogiaid, targa töö oskusi ja gümnaasiumiharidusele omaseid üldhariduslikke teadmisi, vaid õpitakse ka äriliselt loovat- ja disainmõtlemist, mida on vaja ettevõtjana või ka kasvava idufirma töötajana.
“Noored peavad valmis olema muutuvaks tööturuks ja suutma täita töökohti, mida pole veel olemaski. Selliste oskuste tuuma kestlike tehnoloogiate õppekava annabki,” rääkis Tartu Kunstikooli direktor Kadi Kreis.
Õppekava loomist nõustanud Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu esimehe ja tehnoloogiafirma Radius Machining asutaja Veljo Konnimoisi sõnul oli selline õppekava Eesti haridusest ammu puudu.
Lõpetajatel on suurepärased võimalused siseneda tööturule valdkondades nagu tööstus 5.0, IT-sektor, disain ja loomemajandus, inseneeria ja rohemajandus. Samuti saavad nad jätkata õpinguid kõrghariduses, valides inseneeria, materjalitehnoloogia, tootearenduse, disaini, informaatika ja muud seotud valdkonnad.
Avaldusi saab esitada kuni 12. juunini sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu. Sisseastumiskatsed toimuvad 17.-19. juunil, milleks on tegevuspäev ja vestlus. Õppetöö algab 2. septembril 2024. Kandideerimisel ei ole hinded määravad, oluline on noore huvi ja sobivus õppekavale ning koolile.
Lisainfo:
https://www.kestlikudtehnoloogiad.ee/
Kontakt: [email protected]
Viimati muudetud 29.05.2024