Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vaheajaprogrammid pakuvad noortele mitmekesiseid võimalusi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lapsed

26. aprill 2023 / Koolivaheaja nädalal toimuvad Tartus noortele erinevad laagrid ja tegevused, millest mitmete eesmärgiks on lõimumine ja eesti keele õpetamine Ukraina noortele.

Tasuta programmi pakuvad koolinoortele nii Tartu Noorsootöö Keskus, Tartu Lastekunstikool, Tartu Mänguasjamuuseum  kui ka TYPA trüki- ja paberikunstikeskus. Laagrite programm on eestikeelne ning neisse kaasatakse nii eesti keelt heal tasemel kõnelevaid noori kui ka Ukraina noori.

Tartu Noorsootöö Keskuse linnalaagris saab tegeleda jooga, enesekaitse ja pitsa valmistamisega, külastatakse AHHAA Teaduskeskust ning toimub väljasõit Võru- ja Põlvamaale. Lastekunstikooli vaheajaprogramm pakub tegevust 7-9aastastele noortele - jutustatakse muinasjutte,  luuakse ise savist ja plastiliinist muinasjutulisi minimaailmu ning 14-16aastastel noortel on võimalus osaleda fotograafialaagris. Tartu Mänguasjamuuseumis toimub Animahäkaton, mille lõimimisprotsessi käigus luuakse meeskonnatööna animafilm ning TYPA kunstilaagris on võimalik lisaks eesti keele praktiseerimisele koguda teadmisi kalligraafia, kollaažide valmistamise ja trükikunsti alal.

Tartu Noorsootöö Keskus pakub ka pärast vaheajanädalat tasuta tegevusi kõikidele linna noortele. Näiteks on avatud noorte omaalgatusprojektide lisavoor Ukrainast saabunud noorte lõimumise toetamiseks Eesti ühiskonda ning keskuses toimuvad ka Manga joonistamise töötoad Tartu Rahvaülikooli eestvedamisel. Lisaks võimaldab Tartu Linnaraamatukogu sel kevadel teatrihuvilistel noortel omandada praktilisi oskusi ning kaasa lüüa Ukraina laste teatri „Band Era“ tegemistes.

„Loodame, et Tartu noored haaravad võimalustest kinni ning veedavad ühe toreda koolivaheaja! Lõimumisalased tegevused koos eesti keele praktiseerimisega on Ukraina noortele väga heaks võimaluseks uusi tutvusi leida ja ühiskonda sulanduda ning tundub, et vaheajaprogramm on atraktiivne noortele ka laiemalt," sõnas huvihariduse ja -tegevuse valdkonna juht Mari-Ann Saluste. "Kes kevadisel koolivaheajal on leidnud endale teised tegevused ja väljakutsed, ei tasuks aga muretseda, sest Tartu Noorsootöö Keskuse tegevused toimuvad aastaringselt ning nendega saab liituda endale sobival ajal.“

Lisainfo: huvihariduse ja -tegevuse valdkonna juht Mari-Ann Saluste, tel 5911 6614, [email protected]

 

 

Viimati muudetud 26.04.2023