Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vaimse tervise konverents "Sõna jõud"

Tartu Ülikooli pressiteade

Vaimse tervise konverents "Sõna jõud"

23. märts 2023 / 30. märtsil juba neljandat korda toimuval vaimse tervise konverentsil arutatakse, kuidas kasutada sõnu nii, et neist oleks rohkem kasu kui kahju.

Worksupi keskkonnas peetavale üritusele on oodatud nii ülikoolipere liikmed kui ka kõik teised huvilised. 
 
Eesti 2023. aasta inimarengu aruande kohaselt toetab vaimset tervist see, kui suhtlevad pooled on ühiste eesmärkide nimel koostöövalmid, üksteist kuulavad ja austavad. Sellise hea suhte taga on muu hulgas hästi kasutatud sõnad ja nende kasutamise õige ajastus.
 
Vaimse tervise konverentsi avab ülikooli rektor professor Toomas Asser. Seejärel arutleb coach ja juhtimiskoolitaja Ruti Einpalu, millised vestlused aitavad meil tunda end väärtusliku ja olulisena ning toetavad meid meie töös. Missugused on hea vestluse põhimõtted?
 
Folklorist Reet Hiiemäe tuletab meelde, et saame alati õppida oma esivanematelt, ja teeb juttu sõna väest eesti pärimuses. Kas sõnaga saab ravida? Kas see võib pakkuda kaitset ja anda jõudu?
 
Psühholoog Helo Liis Soodla uurib, milline on sõnade jõud ja jõuetus psühhoteraapias. Sõna võib olla sild sise- ja välismaailma vahel. Mil viisil aitavad sõnad uurida meie tunde- ja mõttemaailma?
 
Vestlusringis otsitakse vastuseid küsimusele, kuidas kõike kuuldut päriselus rakendada.
 
Konverentsi päevajuht on Tartu Ülikooli eesti kirjanduse professor Arne Merilai.
 
Vaimse tervise konverents toimub 30. märtsil kl 13.00–17.00 Worksupis (ID: TERVEVAIM2023). Täpsema ajakava ja registreerumisinfo leiab ülikooli veebilehelt.
 
Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli personaliarenduskeskus ja osalemine on tasuta.

Viimati muudetud 25.03.2023