Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanakooli jalgrattad vallutavad Tartu

Klubi Tartu Maratoni pressiteade

Tartu Rattaralli 80ndatel. Foto: Klubi Tartu Maraton

23. mai 2024 / Sel laupäeval toimub Tartu kesklinnas esmakordselt jalgratturite ühissõit, mis toob kokku vintage rataste austajad. Koos sõidetakse ca 8 km pikkune linnaring.

„Kuna laupäeval on Tour of Estonia profivelotuuri trass Tartus autoliiklusele suletud ning naiste ja meeste võistluse vahele jääb tunnine ajaaken, nägime selles head võimalust kasutada olemasolevat rada ja turvajaid ühe ägeda rahvasõidu korraldamiseks,“ sõnab rattanädalavahetuse peakorraldaja Indrek Kelk. „Soovime seekord tähelepanu tuua just vanakooli ratastele ja varustusele, sest need on viimastel aastatel populaarsust kogunud ning väärivad eraldi tähelepanu,“ lisab Kelk. 

Osavõtt on kõigile tasuta ning sõit algab kell 14 Aura keskuse kõrvalt Turu tänaval. Korraldajad rõhutavad, et tegemist ei ole võistlusega vaid sõbraliku koos veeremisega, mille suurem eesmärk on propageerida igapäevast jalgrattasõitu linnas. Oodatud on kõiksugused vanakooli rattad. Nii linna- kui võistlusrattad, mille terasraam on toodetud eelmisel sajandil ning loomulikult on teretulnud sinna juurde kuuluv ajastutruu riietus.

Üritus on osa eeloleval nädalavahetusel toimuva Tour of Estonia ja Tartu Rattaralli programmist. Vaata lähemalt SIIT

Viimati muudetud 23.05.2024