Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanemuise tänavat ootab ees põhjalik rekonstrueerimine

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Vanemuise tn

28. märts 2019 / Linnavalitsus kavandab Vanemuise ja Uueturu tänava rekonstrueerimiseks riigihanget ning saatis sellekohase eelnõu volikogule.

Linnavalitsus kavandab Vanemuise ja Uueturu tänava rekonstrueerimiseks riigihanget ning saatis sellekohase eelnõu volikogule. Rekonstrueerimise järgselt saab kahe aasta pärast Vanemuise tänavast oluline kergliiklusmarsruut kesklinna ja Vaksali linnaosa vahel.
Rekonstrueerimisprojekti kohaselt rajatakse mõlemale tänava poolele sõiduteega samas tasapinnas olevad jalgrattarajad, mis eraldatakse sõiduteest täringukivireaga. Kõnniteedele paigaldatakse sillutiskivikate. Lõiguti  rajatakse ühele poole teeserva ka parkimistaskud. Tänaval ehitatakse sademeveekanalisatsioon ja uuendatakse tänavavalgustus. Pepleri-Vanemuise ristmik ehitatakse ümber foorjuhitavaks, mis teeb teeületuse ohutumaks ka jalakäijatele.

Rekonstrueerimistööd on kavandatud aastatele 2019-2020 ning on jagatud kahte etappi. Sel aastal rekonstrueeritakse Akadeemia ja Vaksali tänava vaheline lõik, 2020. aastal Ülikooli ja Akadeemia tänava vaheline lõik ja Uueturu tänav.

Rekonstrueeritava Vanemuise tänava lõigu kogupikkus on ligikaudu 1,15 kilomeetrit.

Kogu Vanemuise tänaval kehtestatakse rekonstrueerimise järgselt sõidukiiruseks 30 km/h ning Pepleri–Ülikooli vahelisel lõigul muudetakse tänav ühesuunaliseks, Pepleri ja Vaksali tänava vahelisel lõigul jääb liiklus kahesuunaliseks.

Vanemuise tänava rekonstrueerimisprojekti koostas OÜ Tinter-Projekt.

Tehnovõrkude ehitusega alustatakse aprillis ning tee-ehitustöödega juunikuus.

Lisainfo:  teedeteenistuse juhataja Urmas Mets, tel 736 1287, 511 0210.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 03.04.2019