Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanemuise teater alustab väikelaste hommikukontsertidega

Teater Vanemuine pressiteade

Lastehommiku foto

19. september 2023 / Kuni viieaastastele mudilastele suunatud „Väike hommikumuusika“ pakub paraja pikkusega kontserdikogemust, kust ei puudu klassikalise muusika pärlid, meloodiad lastelavastustest ja võimalus ühiseks pillimänguks.

45 minuti pikkusel kontserdihommikul astuvad laste ette Vanemuise teatri ooperisolist Rasmus Kull, kontsertmeister Margus Riimaa klaveril ning sümfooniaorkestri klarnetimängija Heimo Hodanjonok, tšellist Aike Sõõro ja flöödimängija Marion Strandberg, kes on ühtlasi ka kontserdi idee autor ja kunstiline juht.

Marion Strandberg on oma lastega külastanud arvukalt kontserte ning ka varasemalt mõelnud, milline võiks üks väikelastele suunatud kontsert olla. „Olen oma lapsi väga väikesest peale erinevatele kultuuriüritustele viinud, teinekord saanud ka kurje pilke lapse mõne vääksu peale. Mul on seda keeruline mõista. Muusikuna hindan kõrgelt vanemate püüdlusi väikelastele klassikalist muusikat tutvustada. Kus nad muidu õpivad, kuidas kontserdil käituda, kui nad seda kunagi kogeda ei saa,“ arutles Strandberg.

Muusiku sõnul võiksid väikelapsed võimalikult varakult saada osa sellest imelisest kunstivormist. „Nad võiksid muusikat seostada võimalusega seda ise luua, et see võib sündida kohapeal ja seda saab teha ka väga lihtsate vahenditega. Hommikukontserdil saavadki lapsed koos meiega ise muusikat luua. Samuti ei pea mudilased kogu aeg vaikselt ühe koha peal istuma: suuname neid, millal võiks rohkem kaasa elada ja millal vaiksemalt proovida kuulata,“ jagas Strandberg.

Lastele ja vanematele on kavas nii äratundmisrõõmu kui ka üllatusmomente. Kuulda saab muusikat ja laule nii praegusest Vanemuise teatri repertuaarist, aga ka varasemast ajast. Teiste seas tulevad kontserdil esitamisele „Sõprade laul“ lavastusest „Sipsik“, „Hommikumeeleolu“ Edward Griegi teosest „Peer Gynt“, „Luik“ Camille  Saint-Saëns’i teosest „Loomade karneval“ ja „Spordimeeste laul“ lastemuusikalist „Detektiiv Lotte“.

„Väikse hommikumuusika“ esimene kontsert toimub 23. septembril 2023 kell 10 Vanemuise suure maja fuajees.

Viimati muudetud 19.09.2023